Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

iPhone'unuzun Yapabildiğini Muhtemelen Bilmediğiniz 15 Şey

 > 
19bPAYLAŞIM

1. Şifre oluşturmak için rakam yerine harf kullanabilirsiniz

1. Ayarlar > Genel (Touch ID ve Parola) >Şifre Kilidi'ne gidiniz

2. "Basit Parola" öğesini kapatınız

3. "Qwerty" klavye ile birlikte şifrenizi değiştirmenizi isteyen bir ekran belirecektir. Telefonunuzun kilidini bir sonraki açışınızda, nümerik tuş takımı yerine klavye belirecektir.

2. Mesajlarınızın saatini görebilirsiniz

Mesajlaşmalarımın saatini görememek beni deli ediyor diyorsanız, IOS7'de mesajlarınızın saatini görmenin son derece kolay bir yolu var: Mesaj kutusuna dokunun ve hafifçe sola doğru çekin.

3. Üstünüzde hangi uçak var öğrenin

Siri'ye "Üzerimden hangi uçak geçiyor" diye sorun ve sadece "üzerimdeki uçaklar" deyin. Siri size uçağın uçuş numarası, irtifası ve uçuş açısı gibi bilgilerle birlikte üzerinizde hangi uçağın olduğunu gösterecektir. (Bu bilgilerin gelmesi 30 saniye civarında sürebiliyor, sabırlı olun).

4. Yazdığınız metni silmek için iPhone'unuzu sallayın

Yazdığınız metni silmek mi istiyorsunuz? telefonunuzu sallayın karşınıza "Undo Typing" kutusu çıkacaktır. Düzeltme işlemini yaptıktan sonra telefonunuzu tekrar sallayın bu sefer de "Redo Typing" ekranını göreceksiniz.

5. Takviminizi daha detaylı haliyle görüntüleyin

Randevularınızı daha detaylı şekilde görmek için takvim açıkken telefonunuzu yatay konuma getirin.

6. Caps Lock özelliğini sürekli açık hale getirmek için shift tuşuna iki kere basın

Bunu yapması son derece basit, arkadaşlarınıza sinirlendiğinizde sesinizi yükseltmek için HER DEFASINDA SHIFT TUŞUNA TIKLAMANIZA GEREK YOK.

Eğer çalışmıyorsa Ayarlar > Genel > Klavye menüsüne gidin ve Caps Lock'un etkin olduğundan emin olun.

7. iPhone'nunuzu su terazisi olarak kullanın, mesela resimlerinizi asmak için

Pusula ekranına gelin ve pusulayı sola kaydırın. İşte size mükemmel bir su terazisi. Havalı değil mi?

8. Bütün uygulama içi satın almaları tek tuşla kapatın

Çocuğu olanlar veya Candy Crush oynarken seviyeyi geçmek için her şeyi göze alabilecekler için son derece faydalı bir uygulama. Ayarlar > Genel > Kısıtlamalar menüsüne gidin, Kısıtlamaları etkinleştirin ve Uygulama İçi Satın Almaları devre dışı bırakmak için sayfayı aşağı kaydırın.

9. Tek seferde "bir sürü" fotoğraf çekin

Kameranızın shutter tuşuna basılı tutun, çoklu fotoğraf çekme modunu otomatik olarak açarsınız. Telefonunuz hızlı bir şekilde bir sürü fotoğraf çekecek ve telefonunuza kaydedecektir. İstediğiniz profil fotoğrafını çekmek için mükemmel bir yol.

10. İstediğiniz uzunlukta "tire (-)" işareti girin

Klavyenizde tire tuşuna basılı tutun... işte size istediğiniz uzunlukta tire işareti.

11. Volume (Ses) düğmesiyle fotoğraf çekin

Selfie fotoğrafınızı çekmek için ana ekran  tuşuna dokunmak yerine, volume tuşuna basın. Bu, telefonu dolayısıyla kamerayı daha sabit tutmanızı sağlayacaktır.

12. Veya kulaklıklarınızla

Fotoğraf çekmek için kamera açıkken kulaklıklarınızdaki düğmenin ortasına basın. Yine selfie'ler için mükemmel bir özellik.

13. İlave titreşimler ekleyin

Kişiler menünüzde, farklı kişiler için farklı titreşim şekilleri atayabilirsiniz. Telefonunuzu cebinizde taşıyorsanız bu özellik sizin için kullanışlı olabilir, böylece patronunuzdan gelen postaları, spam postalardan veya arkadaşlarınızdan gelen postalardan ayırt edebilirsiniz.

14. Telefonunuzu uçak moduna alın, iki kat daha hızlı şarj olsun

Telefonunuzu hızlıca şarj etmek için mükkemmel bir yol. Türkiye'de çok sık ihtiyaç duyacağınız kesin.

15. Siri'ye e-postalarınızı sesli okutabilirsiniz

Siri'ye "Read my email" deyin, Siri size itaat edecektir. E-postayı gönderenin adını, mesajın gönderildiği tarihi/saati ve konu satırını duyacaksınız.

Ayrıca Siri'ye "read my latest email" diyebilir veya "Do I have email from (person)?" diye sorabilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
blackeye

Bi de yere, dikey 45 derecelik açıyla düştüğünde ekranı patlıyor.

mixeroe

Bir kaç tanede benden olsun :)) Ayarlar > Genel > Erişebilirlik > Kalın Metin aktif hale getirdiğimizde menüdeki yazılar kalınlaşır, HOME tuşuna çift tıkladığımızda açılan uygulamaları aynı anda üçünü birden yukarı sürükleyerek kapatabiliriz. Ayarlar > Sesler > Zil Tonu > Titreşim > Yeni Titreşim Yarattan kendimize özel yeni titreşimler yaratabiliriz..

soztekin

1-2-3-5-7-9 androidtede mevcut.

Görüş Bildir