Görüş Bildir

etiket Müge Anlı RTÜK’ün 'Cin' Kelimesini Yasakladığını Duyurdu: Artık '3 Harfliler' Denilecek

Anasayfa > Gündem

Türkiye Palu ailesini konuşurken ‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’ programında ekranlara ilginç bir bilgi yansıdı. Müge Anlı, 'cin' kelimesinin RTÜK tarafından yasaklandığını, bunun yerine '3 Harfliler' denilmesi gerektiğini söyledi.

Oluşan durum, Müge Anlı’nın atv’deki programında ortaya çıktı. Anlı bir konuyu aktarırken, “Çocuğun içinde, RTÜK yasakladığı için söyleyemiyorum, ‘üç harfliler’ olduğu söylenmiş” ifadesini kullandı.

İşte o anlar 🎥

"Bizim başımızı RTÜK’le belaya sokmayın lütfen"

"Bizim başımızı RTÜK’le belaya sokmayın lütfen"

Programın devamında ise yayına bağlanan bir psikiyatristin 'cin' kelimesini kullanması üzerine Anlı “Ama yani kullanmayın o kelimeyi lütfen beyefendi” diyerek, devam etti: “Bizim başımızı RTÜK’le belaya sokmayın lütfen. O kelime yasaklı. İki saattir boşuna mı ‘3 harfli’ diyoruz biz” dedi.

Bu uygulama sonrası sosyal medyadan da farklı yorumlar geldi...

Bu uygulama sonrası sosyal medyadan da farklı yorumlar geldi...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
481
185
101
30
14
6
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

Rtük yerine de "4 harfli içi boş balon kurum" diyebiliriz bence

F Can

Niye? RTÜK Çarpılmaktan mı korkuyormuş?😅 Valla RTÜK kelimesi CİN kelimesinden daha rahatsız edici bence. Kulağa hiç hoş gelmiyor😜😜...

portside

Zorlaya zorlaya skolastik düşünceye ancak ulaştık. Hoş geldin orta çağ. Bir 600-700 yıla kadar yeni çağa ulaşır, 1500 yıla kadarda yakın çağa ulaşırsak demey... Devamını Gör