MHP Siirt Belediye Başkan Adayı Adaylıktan Çekildi

-

MHP Siirt Belediye Başkan Adayı Adaylıktan Çekildi

MHP Siirt Belediye Başkan Adayı Adaylıktan Çekildi

MHP Siirt Belediye Başkan adayı Muammer Ekinci, partisinin bölgeyi tamamen BDP’ye bıraktığını ve parelel yapının oyuncaığı gibi hareket ettiğini ileri sürerek bugün adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Siirt’te kin ve nefreti bitirmek amacıyla başkan adayı olduğunu söyleyen Ekinci, çekilme gerekçesini şöyle anlattı:

“Ülkemiz üzerinde dış güçler tarafından oynanan oyunlar ve devletimizin içine sızmış paralel yapılar, ülkemiz için büyük bir tehlike arz etmektedir. Cumhurbaşkanı’nı ve Başbakanı’nı bile dinlediler. Bunlar ülkemize sızan bir casusluk ve ajanlık şebekesidir. Bu paralel yapı karşısında partimin Genel Merkezi ve Genel Başkanı, sağduyulu davranıp ülkemizi ve devletimizi savunması gerekirken, seçim menfaatleri için paralel yapının bir oyuncağı gibi hareket etmesi, benim milli duygularıma ve siyasi görüşüme ters düşmektedir.

Ayrıca seçim sürecinde partimin bölgeyi tamamen BDP’ye bırakması benim için kabul edilemez. Türk bayrağının dalgalandığı her toprak parçasında Milliyetçi Hareket Partisi bayrağının da dalgalanması gerekmektedir. Bu amaçlarla ilk gün belirtiğim gibi ilimizin çıkarları doğrultusunda hareket edilmesi amacıyla Siirt Milliyetçi Hareket Partisi belediye başkan adaylığı görevimden istifa etmiş bulunmaktayım.”

Geçen hafta cuma günü de CHP’nin Siirt Belediye Başkan adayı Galip Çakmak, adaylıktan çekildiğini açıklamıştı. 

(DHA)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Barış ve Demokrasi PartisiCumhuriyet Halk PartisiMilliyetçi Hareket PartisiSiirt
Görüş Bildir