Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Metro Havaray Teleferik ve Otopark Projelerine Onay

0PAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından planlara işlendi.

İbb Başkanı Kadir Topbaş’ın açıkladığı 19 adet metro, havaray ve teleferik projesi ile 100 bin araçlık otopark projeleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından planlara işlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Şubat ayı toplantısında Başkan Kadir Topbaş’ın açıkladığı 19 adet havaray, teleferik ile yeni metro hattı ile 100 bin araçlık yeni otopark planlarını ele aldı. Meclis 1. Başkan Vekili Ahmet Selamet’in yönettiği toplantıda,yeni projeler nazım imar planlarına işlendi. Kararlar meclis üyelerinin oy çokluğuyla alındı.
Planlara işlenen yeni metro hatları
İTÜ-İstinye Metro Bağlantısı, 
Dudullu-Ataşehir-Bostancı Metro Hattı, 
Ayazağa Köyü-İTÜ Metro Hattı, 
Kirazlı-Halkalı Metro Hattı, 
Göztepe-Ataşehir-Ümraniye Metro Hattı, 
Avcılar İst. Üniversitesi-Sahil Füniküleri.
Planlara işlenen Havaray Projeleri
Üsküdar Libadiye Caddesi Havaray Hattı, 
Kartal Sahil-D 100 Havaray Hattı, 
Kadıköy-Maltepe-Kartal Havaray Hattı, 
Maltepe-BaşıbüyükHavaray Hattı, 
Kasımpaşa- Okmeydanı-Mecidiyeköy Havaray Hattı,
Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı.
Planlara işlenen Teleferik Hatları
Mecidiyeköy Zincirlikuyu-Altunizade Çamlıca Teleferik Hattı,
Eyüp-Piyerloti-MiniatürkTeleferik Hattı, 
Miniatürk-Alibeyköy-Vialand Teleferik Hattı, 
Kartal D 100 - Yakacık-Aydos Teleferik Hattı, 
Büyükada Ayayorgi-Büyükada Meydan Teleferik Hattı.
100 bin araç kapasiteli otoparklar da planlara işlendi
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, toplantıda Başkan Kadir Topbaş’ın açıkladığı ve İstanbul’un otopark sorununu çözecek 100 bin araç kapasiteli yeni otoparkları da imar planlarına işledi. Karar yine meclis üyelerinin oy çokluğuyla alındı.
Alınan karar doğrultusunda otoparklar Avrupa yakasında Arnavutköy, Bağcılar, Bakırköy, Bahçelievler, Beşiktaş, Güngören, Fatih, Şişli ve Zeytinburnu’nda, Anadolu yakasında ise Ataşehir, Kadıköy, Ümraniye, Maltepe, Kartal, Pendik, Sancaktepe, Tuzla’da inşa edilecek.
Kabul edilen raporda söz konusu otopark projelerinin kamu yararı taşıdığına dikkat çekilerek, yer altı otoparklarının üstünün meydan, yeşil alan, çocuk parkı yada spor alanı olarak düzenleneceği belirtildi. Raporda, uygulama aşamasında ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının görüşlerinin alınacağı da kaydedildi.
Metro için transfer merkezleri
“100 bin araçlık otopark” müjdesini veren Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un ‘Otopark Haritası’nı çıkarttıklarını ve ihtiyaç duyulan her yere otopark inşa edeceklerini açıklamış, “Bu otoparkların büyük bölümünün kapalı ve bir kısmı açık olacak. Otoparkların bir kısmını metroların yakınlarında inşa edeceğiz. Buralar bir transfer merkezi gibi çalışacak, aracını park eden metroyla devam edecek. İstanbul’daki otoparklar yeni yapılanlarla 250 bin araç kapasitesini geçecek” demişti.

Planlara işlenen Havaray Projeleri

Planlara işlenen Teleferik Hatları

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir