Görüş Bildir
Haberler
Mehmet Ali Ağca Papa'dan Randevu İstedi

Mehmet Ali Ağca Papa'dan Randevu İstedi

İçeriğin Devamı Aşağıda

1981 yılında Papa 2. Jean Paul’e bir suikast girişiminde bulunan Mehmet Ali Ağca, Türkiye’yi ziyaret edecek olan Papa Francesco ile görüşmek için randevu talebinde bulundu. Papa II. Jean Paul'e suikast girişimi nedeniyle İtalya'da 19 yıl cezaevinde kalan Mehmet Ali Ağca, 28 Kasım'da Türkiye'yi ziyaret edecek olan Papa Franciscus'la görüşmek istediğini bildirdi.

Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus 28 Kasım'da Türkiye'yi ziyaret edecek.

Gazeteci-yazar Abdi İpekçi'nin öldürülmesi ve iki ayrı gasp olayından hükümlü bulunduğu cezaevinden 18 Ocak 2010'da tahliye edilen Mehmet Ali Ağca, Papa Franciscus'un 28 Kasım'da Türkiye'ye yapacağı ziyarete ilişkin açıklamasında, 'Dünya büyük bir ekonomik, siyasi ve insani kriz yaşarken, devletler ve milletler arasında barış ve kardeşlik oluşturmak için çaba gösteren Papa Franciscus, Türkiye'ye hoş geldi' ifadesini kullandı.

Ağca, bu 'tarihi' ziyaretin, medeniyetler ittifakı projesine ve dinler arası diyaloğa çok faydalı olacağına inandığını bildirerek, ziyareti sırasında Papa ile görüşmek istediğini kaydetti.

Görüşme talebiyle ilgili yakın zamanda basın toplantısı düzenleyeceğini aktaran Ağca, daha önceden de Papa ile görüştüğünü, Türkiye'ye gelecek olan bu Papa ile görüşmesinin de gayet normal olduğunu belirtti.

Ağca, Papa Franciscus ile görüşmek için Vatikan'a gayriresmi şekilde başvurduğunu ancak kendisine henüz cevap verilmediğini açıkladı.

  • Sabah
Kaynak: http://www.sabah.com.tr/gundem/2014/1...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın