Medeniyetsizliklerini Gözümüze Soka Soka Çileden Çıkmamıza Sebep Olan Düşüncesiz Davarlardan Detaylar

1.1bPAYLAŞIM

Ben bu insanlarla aynı yerde yaşamaktan usandım, onlar insan olamamaktan utanmadı!

1. Dünyadaki bütün boşluklar kendilerine aitmiş gibi arabalarını düşüncesizce park edenler!

Kaldırıma, engelli alanına, garaj girişine ya da iki aracın girebileceği yere arabasını koyanlar... İnanın bana bu dünyada en çok küfürü hak edenlerden birisiniz. En hafif tabiriyle başkalarının hakkını gasp etmek denir buna; en ağır tabirini ise buraya yazamayız!

2. Başkalarının da olduğu bir ortamda kulaklık olmadan dizi film seyredenler, şarkı türkü dinleyenler!

Demek ki teknolojiye sahip olmak bir çağdaşlık göstergesi değil. Önemli olan bunun nasıl kullanıldığı. Kimse iradesi dışındaki bir sesi duymak zorunda değil. Telefondan faydalanmayı biliyorsan insalara saygı duymayı da bileceksin!

3. Ayakkabı yığınını kapının önünde bırakıp apartmanda hem görüntü hem de koku kirliliği yaratanlar!

Yıllardır öğrenemeyenler var bu konuyu hala. Dünya neleri konuşuyor, bizim şu an tartıştığımız konuya bakın! Sosyal hayata uyum sağlayamacaksanız dilerseniz bir başınıza ücra bir köşede kendinize ayrı bir hayat kurun!

4. Kediye, köpeğe, tüm hayvanlara canice davranıp bu dünyanın sadece kendine ait olduğunu sananlar!

Onlara söyleyecek çok fazla söz var aslında ama hepsi hakaret! Yasaların artık bu kişiler için ağır hükümler içermesi lazım. Böyle bir zihniyeti kabul etmenin hiçbir mantığı yok. Tedavi olması lazım bu insanların!

5. Birkaç saatlik keyiften sonra piknik yaptığı yere çerini çöpünü bırakıp doğaya zarar verenler!

Aynı ekosistemi paylaştığımız için utandığımız kişiler bunlar işte. Gün gelecek, doğa insandan intikamını alacak demek isterdik ama halihazırda alıyor zaten. Böyle giderse daha da kötü felaketler yaşanacak. Hak ediyoruz, inanın hak ediyoruz!

6. Toplu taşıma araçlarında yanındaki boş koltuğa çantasını koyup insanların oturmasını engelleyenler!

Araç boşsa bu kimsenin derdi değil ama kalabalık otobüslerde, metroda mutlaka en az bir kere denk gelmişsinizdir böyle kişilere. Kimsenin böyle bir özelleştirme yapmaya hakkı yok. Bunu anlamak için kaç kitap okumak, kaç medeniyet görmek lazım acaba?

7. Trafikte, sokakta, mahalle arasında yarınlar yokmuşçasına deli gibi kornaya basanlar!

Bizim bu korna meselesini öğrenmemiz için o kadar çok yolumuz var ki, insan düşününce çıldıracak gibi oluyor. Korna çalmanın bütün sorunları çözeceğini sanan birtakım düşüncesizlerle birlikte yaşıyoruz. İnsan bazen kendini gerçekten çok çaresiz hissediyor...

8. Herkesin kullandığı ortak asansörlerde saygısızca sigara içmek!

Bundan rahatsız olmak için sigara kullanmamak şart değil. Sigara içenleri de oldukça rahatsız eden bir saygısızlıktır bu. Küçücük bir alanda içmeyiverseniz nolur o zıkkımı? Çok mu şart? Değil!

9. Herhangi bir mekanda garsona parayla satın alınmış köle gibi davrananlar!

Bir insanın medeniyet notunu vermenizi sağlayan en önemli kriterlerden. Bu bir utanç meselesidir. İnsanların unuttuğu en önemli şey, kendi kazandıkları para için de başkalarına muhtaç olmaları. Kimsiniz siz? Yaşayan milyarlarca insandan farkınız ne? Kimsenin kimseye bu şekilde davranmaya hakkı yok!

10. Metrodan inenlere öncelik vermeyip sığır sürüsü gibi bir an evvel metroya binmeye çalışanlar!

Haftanın en az 5 günü maruz kaldığımız bir medeniyetsizlik. Bütün bu çaba sadece koltuk kapmak için. İnen insanı ezmek, kolunu bacağını sıkıştırmak, üstünden geçmek gibi şeyler bu tür insanlar için hiç ama hiç mühim değil. Keşke yer yüzünden silinip gitseniz!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
evin-mergen

AHH metro olayı .. sana o kadar katılıyorum ki...

coldhearted

Bunları insanların suratına vurduğunuz zaman tepki aynıdır, en popüleri "ülkenizi karalamayın" Saygısız ve bencil insanların oluşturduğu toplumlarda böyle tabloları yadırgamamak lazım.

akatsuki1971

ÖRNEKLER NEDEN 5.DÜNYA ÜLKESİ GİBİYMİŞİZCESİNE HEP TÜRKİYEDEN NE YANİ BİZLERİ PAKİSTAN AFGANİSTAN NİKARAGUA UGANDA FALAN MI ZANNEDİYORSUNUZ.MODERN ÜLKEYİZ ALGI YAPMAYIN. SORU .... BU YAZI İRONİ İÇERİYOR MU YOKSA CİDDİ BİR İTİRAZ MI?

kataleyaove

ya iki dudağının arasında insanların ne olduğu hakkında hüküm verenler:terörist,kan emici,yobaz,vampir,nesepsiz,çağdışı,kafir..vs....esas çileden çıkaran bu ithamlar...

hipergrafi

Ükelerdeki tuhaf kurallar diye galeri vardı. Almanya'da sırada beklerken düz durmak kuralı varmış. Hiç tuhaf değil. Ülkemizdeki sıra olma kültürüyle ilgili en ifrit olduğum sorunu ortadan kaldıran bir kural o bence. Bence o kuralın aslı sırada hazır olda beklemek değil. Sıran neredeyse orada durmak. Hani sıranın sonundayken sonradan gelen insan arkanda değil yanında durur ya 😡😠👿 Uyarsan "Sıramdayım ben, burada duracağım" der. Ya da öndeki sırada herkes ikişer üçer yan yana durduğu için önünde kaç kişi var anlayamazsın. Sonradan gelen biri sırada bekleyenlerin yanından geçip önde ki birinin yanına gidip sohbete başlar. Hadi bakalıım! Acaba sohbet edip gidecekmi yoksa ön sıraya kaynak yapmak için bi çakallıkmı yapıyor. Sohbet ediyordur deyip müdahale etmezsin arkadaşı işlemini yaptırdıktan sonra "Ya baksanıza benim de şu vardı" diye alakasız bir şey soruyormuşçasına sıraya hiç girmeden işini halledip gider 😡😠👿👹

Görüş Bildir