Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

23 Maddeyle Küçük İbo 1. Bölüm Özet; Röntgencilik, Şiddet, Cinsellik, Aşk, Fakirlik...

177PAYLAŞIM

Sene 1998, bizim derdimiz bize yetiyor. Annemize "Anne ne olur değiştir şunu" diyoruz ama  nafile, annemiz hipnotize olmuş gibi Küçük İbo izliyor. Ya bu çocuk dizisi değil mi, annem niye izliyor bunu, diye söyleniyoruz. Aradan tam 18 yıl geçiyor. Önümüze internette dolaşırken, Küçük İbo 1. Bölüm Full İzle, çıkıyor. Basiretin bağlanıyor ve tıklıyorsun. Buraya milyonlarca kahkaha gelecek. Analarımız çok acayip bir şey izlemiş! Sapkınlık manyaklık, cinsellik, şiddet, entrika  ve aradığınız diğer her şey meğer bu dizideymiş!

1. İbo'nun sazı yengesi tarafından paramparça edilir.

Anlıyoruz ki yenge kötü, İbo türkücü.

2. Sinsi İbo koşa koşa amcasının işyerine gidip, yengesini şikayet eder.

Sazın parçalarını alır almaz yürüyerek amcasının iş yerine gider. Amcasının gözüne gözüne soktuğu kırık saz parçalarını ve gözyaşlarını gösterdikten sonra. Yapanı saklamaya çalışıyormuş gibi yapar. Tek kelimeyle fitnecilik.

3. Şivesiz konuşan amca, duruma çok sinirlenir, karısıyla birlikte olan adama dert yanar.

Küçük İbo  şiveli konuşuyor, yengesinde şive yok, amcasında şive yok, kuzeninde şive yok, mahallelide şive yok, hatta yengesiyle sevişen eli yüzü düzgün alakasız çocukta bile şive yok. Eee bu çocuk niye böyle konuşuyor arkadaşlar! .

4. Amcası sinsi İbo'nun gazıyla iş arasında eve kadar gidip, karısını döver.

Kadını öyle bir döver ki, kalan dizi boyunca neden bu adam mülayim gösterilmeye çalışılıyor anlamıyorsunuz.

5. Dayak yiyen yengesi İbo'nun amcasına gereken cevabı verir.

Bu yengeler ne yaptı bu millete acaba? Türk televizyon tarihi kadar eski kötü yenge karakteri. Kocaları da ne hikmetse güya saf oluyorlar. Ya adam ayı gibi dövdü nesi saf bunun?

6. Aynı saatlerde, zengin kadın zengin kocasına evdeki hizmetçinin işten ayrıldığını haber verir.

Bunlar çok zengin bir aile. Kadının zengin kocasının adı da Cezmi. Cezmi de zengin ismi hakikaten de. Neyse İbogiller bunlara yürüme mesafesinde. Zenginlik dedikleri de o zamanlar iki katlı müstakil ev.

7. Yine aynı saatlerde Ayşe'nin mafya babası yakışıklı sevgilisi, Ayşe'nin gece eve dönmediğini öğrenir.

Bu sığır mafya babası. Turuncu ceketli de tetikçisi. Ayşe Raşit'in mahalleden sevdiği kız. Ama kız Raşit'i sevmiyor. Raşit de 9 yaşındaki kahveci çırağıyla kanka olacak kadar gerizekalı.

8. Ayşe'nin para düşkünü annesi, ayak üstü dert yanmak için İbo'nun sadakatsiz yengesine uğrar.

Ayşe'nin anası da İbogillere yakın oturuyor. Ayak üstü "kızımı kaçırdılar galiba" demek için uğruyor. Karakola üşeniyor herhalde.

9. Bu arada zengin kadının, evlatlık olduğunu bilmeyen fakirlerle takılan kızı da eve gelmiştir.

Akşam yemeği yiyorlar. Kış vakti ve dışarıdan gündüz ışığı geliyor. Bu küçük kız aslında evlatlıkmış. Evdeki hizmetçiye aşırı düşkün, İbo ile de arkadaş ama ailesi İbo gibi fakir bir çocukla görüşmesini istemiyor. Kız inatla fakirlerle arkadaş oluyor. Kan çekiyor büyük olasılıkla.

10. Ayşe'nin kaybolduğunu bütün mahalle öğrenir.

Ayşenin kaybolduğunu öğrenen kahvedeki şerefsizler dedikoduya başlıyor. Yaşlı yaşlı amcalar, güya mahallenin ağır topları, leş gibi genç kızın namusu hakkında konuşur.

11. Ayşe'yi gerizekalı Raşit kaçırmış! Hem de İbo'nun aklıyla.

Raşit gerizekalısından bahsetmiştim. Bu mal eşek kadar, ibo'nun aklıyla hareket ediyor. Ayşe'yi kaçırıyor, böylece onu mafya babası sevgilisinden ayırıp kendine aşık edecek. İbo'da plan, numara çok.

12. Mafya babasının adamları Raşit'i döver.

Raşit'in Ayşe'yi sevdiğini duyan mafya babası, adamlarını Raşit'i dövmeye gönderir. Raşit dayağı yer ama konuşmaz. Çünkü Raşit, gerizekalı, Raşit biraz kafadan eksik, Raşit gibi olma.

13. Bütün gece surlarda bağlı bıraktığı kızı,dayaktan sonra gidip serbest bırakır.

Raşit dayağı yiyince, gidip kızı serbest bırakır, anlıyoruz ki kızı eli kolu bağlı surlarda yalnız bırakmış. Kız kıyameti koparacağına ağzı gözü dağıldığı için çok gücenen Raşit'e üzülür. Kızım sen kafayı mı yedin?.

14. İbo kahvedeki mesaisine başlar. Mahalle dedikoducu, İbo akşama kadar laf dinler.

-Oooo ibo nerelerde kaldın.

-İbo duydun mu Ayşe kaybolmuş?

-İbo bir çay koy da içelim.

15. İbo Ayşe'nin kaçırıldığını duyduğunda bilmiyormuş gibi yapmaya çalışırken.

- İbo neden rengin değişti Ayşe'nin kaybolduğunu duyunca?

- Hımmm, öyle mi oldu? Yok bir şeyim.

16. İbo'nun gerizekalı kuzeni İbo'nun her dediğine inanır. Aynı babası maşallah.

Akşam olunca anasının halini gören çocuk, önce babasına kızar, anamı niye dövdün, diye ama sonra da biraz hak verir gibi olur. Geceyi İbo'ya üzülerek kapatır. Kadının ağzı gözü mosmor. İbo'da gram bir üzülme yok.

17. İbo'nun kuzeni okula gider.

İbo'nun saftirik kuzeni ortaokula gidiyor. İbo okula gitmiyor. Amcası da haysiyetsiz çıktı. Saz için kıyamet koparacağına İbo'yu da okula gönder değil mi?

18. Bu arada Ayşe küt saçlarıyla eve döner. Raşit'e üzülür.

Biz akşam kaçırılıp surlara götürülsek, yüz felci geçirip altımıza işerdik. Ayşe'ye bak, maşallah sanki sadece biraz mesaiye kalmış o kadar.

19. İş arkadaşının sevgilisinin, kendi karısı olduğunu bilmeyen İbo'nun amcası "gidip isteyelim" der.

Dizide genel olarak gizli bir sapıklık havası var. Net söylüyoruz bu sahne çok derin bir fantezinin ürünü.

20. Zengin ailenin cefakar(Manyak) hizmetçisi Fatma, küçük kızın okuluna uğrar.

Manyak hizmetçi bize iyi niyetli ve emektar bir insan olarak, zengin aile ise kötü kalpli ve bencil olarak yansıtılır. Sonra bu iyi kalpli hizmetçi gidip 6 yaşındaki çocuğa, hiç lafı dolandırmadan, pat diye evlatlık olduğunu söyler. Buraya kahkaha gelecek!

21. Haftalığını alan İbo yengesine vermek için eve erken gelir.

İbo ertesi gün maaşını alınca eve döner erkenden. Yengesi sazını kırmıştır ama o yine de iyi bir çocuk olduğu için haftalığını ona verecektir. Eve girince yatak odasından sesler duyar. İyice kulağını kapıya dayar. Belki amcandı, niye kapıya kulağını dayıyorsun? Ne pis çocuk çıktı! Bu da yetmez, gözlerini fal taşı gibi açar. Buradan içeride seks yapıldığını anladığını fark ediyoruz. İbo seksin ne olduğunu bilecek yaşta. Artık içeride ne olduğunu çakan İbo, efendi gibi arkasını dönüp evden çıkacağına küt diye kapıyı açar. Çok tehlikeli bu çocuk.

22. Sinsi İbo'ya gün doğar. Bölüm biter.

İbo yengesiyle amcasının iş arkadaşını yatakta basar. Kalan bölümlerde ne oldu bilmiyoruz. Fakat bu küçük İbo bu kadına hayatı zindan eder. Çocuk sinsi, numaracı ve şeytan.

23. İyi Seyirler

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selma-dogan3

Ben hatırlıyorum diziyi😀 İbo nerede bir hinlik var hepsini öğrenirdi sonra da tüm kötü şeyleri biliyorum diye üzülürdü

volkan.00

bu dizi o dönem kırmızı noktalı yayınlanıyordu umarım!

arsingocaba

en çok dikkatimi çeken sarıyer -beşiktaş maçı oldu.

cemcuk

Yaw benim androidin surumu eski oldugu icinmidir nedir sariyer 6-1 i 2 kez aradim bulamadim. Bulan Yardimci olsun

alienca

O değil de hipnotize olmuş gibi okudum. Beynim boş yere hayatımın geri kalanında hiçbir işime yaramayacak bilgilerle doldu. Allaaam neden böyle bir şey yaptım been :'((((

Görüş Bildir