Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Koç Üniversitesi'nden Bilime Övgü

0PAYLAŞIM

Koç Üniversitesi'nden Bilime Övgü

Koç Üniversitesi'nden Bilime Övgü

Bilimsel yayınlarıyla bilgi üretimine katkıda bulunmayı amaç edinen Koç Üniversitesi Yayınları, Koç Üniversitesi’nin 20. Yılı kapsamında “Bilime Övgü” kitabını okuyucularla buluşturuyor.

Kuruluşunun 20. yılını kutlayan Koç Üniversitesi, üniversite bünyesinde gerçekleştirilen bilimsel araştırma ve çalışmaları “Koç Üniversitesi’nin 20. Yılı Nedeniyle Bilime Övgü Bir Üniversite’nin Hayatından Rastgele Kesitler ve Disiplinlerarası Sohbetler” adlı kitapta topladı.

Kitabın görsel kurgusu üniversitenin hayatını sessiz bir şekilde, öğrencilerin gözünden öykülerken, editoryal kurgusu 1993-2013 yıllarını kapsayan yirmi yıllık dönemdeki önemli bazı bilimsel ve toplumsal gelişmeleri örnekleyerek, üniversitenin çeşitli fakültelerini temsil eden 36 öğretim üyesinin katıldığı ve Teknoloji ve Mutluluk, Doğa ve Adalet, Makina ve Beden gibi üst başlıkların disiplinlerarası bir anlayışla ele alındığı bilimsel sohbetlere yer veriyor.

Koç Üniversitesi Yayınları tarafından Türkçe ve İngilizce olarak yayımlanan ve ‟niyeti merak gidermek değil merak uyandırmak olan” Bilime Övgü kitabının yapım koordinasyonunu Bek Tasarım, editörlüğünü Suna Altan, tasarımını Bülent Erkmen üstlendi.

Koç Üniversitesi Hakkında

1993 yılında, en yetkin mezunları yetiştirmek, bilimin sınırlarını ilerletmek ve bu alanlarda Ülkemize, insanlığa ve Türkiye’ye hizmet etmek misyonuyla kurulan Koç Üniversitesi, uluslararası düzeyde eğitim veren bir kurumdur. 22 lisans, 31 yüksek lisans ve 17 doktora programı bulunan Koç Üniversitesi’nde lisans programındaki öğrencilerin yüzde %73’ü burslu olarak eğitim görmektedir. Bu sayının içinde kısmi burslar mevcut olup %42 tam bursa eşdeğerdir. Sosyal Bilimler, Fen ve Mühendislik Bilimleri ile Sağlık Bilimleri yüksek lisans ve doktora programları ise %100′ü bursludur. Koç Üniversitesi’nde 5.180 öğrenci öğrenim görmektedir. Koç Üniversitenin lisans ve yüksek lisans programlarından toplam 9.320 mezunu bulunmaktadır. Koç Üniversitesi, dünya standartlarında geniş laboratuvar, bilgi işlem ve araştırma olanaklarıyla, öğretim üyesi başına düşen bilimsel makale sayısında Türkiye’deki eğitim kurumlarının arasında en üst sıralarda yer almaktadır

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir