Görüş Bildir
Haberler
Kıskandıran Proje! Trabzon'da Altından Su Geçmeyen Köprü

etiket Kıskandıran Proje! Trabzon'da Altından Su Geçmeyen Köprü

Emre Ordu
31.01.2018 - 21:50 Son Güncelleme: 01.02.2018 - 12:04

Trabzon'un Arsin ilçesinde sahil alanına yapılan köprü görenleri şaşkına çeviriyor. 160 metre uzunluğunda olan demirden yaya köprüsü karada bulunuyor ve altından su akmıyor. İlginç köprü sosyal medyada da espri konusu oldu. 

Arsin'de, belediye tarafından sahil alanında çevre düzenlemesi yapıldı. Proje kapsamında kafeteryalar, yürüyüş yolları, spor alanları ile parkların yer aldığı 300 dönümlük dolgu alanı içerisine ilginç bir köprü inşa edildi. 5 metre genişliğinde ve 160 metre uzunluğunda karaya inşa edilen köprü 'seyir köprüsü’ olarak adlandırılıyor.

Belediye tarafından yaptırılan köprü, ışıklandırıldı. Ziyaretçilerin fotoğraf çektirdiği, yürüyüş yaptığı köprü, düğün fotoğrafçılarının da tercih ettiği alanlardan biri oldu.

"Buraya 'Aşk Köprüsü' de deniyor"

"Buraya 'Aşk Köprüsü' de deniyor"

Sahil dolgu alanında gezinen Ömer Küçük, yapının ilginç olduğunu belirterek, 'Buraya 'Aşk Köprüsü' de deniyor. Sevgililer iniyor, çıkıyor, burada anı fotoğrafı çekiniyor. Biz de burada bisiklet sürüyoruz. Çok eğlenceli oluyor. Güzel bir şey. Köprü çökse bile karada kalacağız. Özellikle Arap turistlerin ilgisi çok' dedi.

"İlginç ama bir o kadar da güzel"

"İlginç ama bir o kadar da güzel"

Çevrede piknik yapan Öznur Demir de köprünün altından su akmamasının dikkatini çektiğini ifade ederek, 'Köprü ilginç ama bir o kadar da güzel. Bu nedenle de ilgi çekiyor. Güzel bir manzara. İlk gördüğümde dikkati çekti. Araştırdım, baktım, altından bir su akıntısı falan yok, bulamadım. Oradan artık denizi ve manzarayı görebilmek için yapıldı galiba' ifadelerini kullandı.

"Bir milyon civarında para harcandığı söyleniyor"

"Bir milyon civarında para harcandığı söyleniyor"

Üniversite öğrencisi Hasan Şimşek ise, 'Görüldüğü üzere çok da mantığa uymayan bir köprü olmuş. Rusya'yı göstermek amacıyla yapılan bir köprü galiba. Projede, toplam 1 milyon lira civarında bir para harcandığı söyleniyor. Araştırdım, burada maksat; kişilerin çevreyi izleyebilmesiymiş. Ama demir yığının başka bir şeyi ifade etmeyen bir köprü bence. Üstünde çıkarak yürüdüm. Altında bir gölet falan olsa iyi olurdu. 'Fıkra gibi' denilebilir' diye konuştu.

Köprüyle ilgili sosyal medyada esprili yorumlar yapılıyor...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
429
210
155
27
19
16
8
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Lucinda Kane

Bu heriflerin inşaattan başka bir şey bildikleri yok. Lan paramız bok yoluna harcanıyor resmen, hale bak ya!

humanistkus

Ağaç dikin ağaç, ona ihtiyaç var.

ufukdiyoki

Başka partiye ait bir belediye yapsaydı ana haber bülteninde canlı yayında izlerdik. İki yüzlüler.