Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kılıçdaroğlu'nun CHP'den 'Kesin İhracı' İçin Başvuru!

Anasayfa > Gündem

Eski Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, cuma namazı iznine ilişkin genelgeye destek verdiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve bazı yöneticilerin partiden ihracını istedi.

Eminağaoğlu, parti disiplin kuruluna gönderdiği dilekçesinde, 1975'te Karayolları Genel Müdürlüğü çalışma saatlerinin, cuma namazı saatine göre düzenlenmesine ilişkin işlemin, 'laiklik ilkesine' aykırı bulunarak ve inanç özgürlüğü içinde kalmadığı gerekçesiyle Danıştay tarafından bir yıl sonra iptal edildiğini anımsattı.

Laikliğe aykırılığı açık ve tartışmasız olan böyle bir konuda, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun taşıdığı sıfat ve görev itibarıyla laiklik konusunu görmezden gelerek, kayıtsız kaldığını iddia eden Ömer Faruk Eminağaoğlu, dilekçesinde şu görüşleri ileri sürdü:

'Cuma genelgesi çıkarılarak yapılan din sömürüsü karşısında, üstelik açık yargı kararları ve Anayasa Mahkemesi kararları da bulunmasına rağmen, kayıtsız kalan, taşıdığı sıfat ve görevle bağdaşır biçimde hareket etmeyen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Sekreter Gürsel Tekin, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, bu konudaki söz, davranış ve eylemi nedeniyle Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve saptanacak diğer ilgililer hakkında önlemli olarak Tüzüğün 2,3, 70/1-A-a-b maddeleri uyarınca işlem yapılarak, kesin ihraçlarına karar verilmelerini talep etmekteyim.'

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
75
67
49
15
6
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Chp'nin bu tarz aptal adamlardan kesinlikle temizlenmesi gerekiyor.Cuma namazı için esnekliği desteklemekte yanlış olan ne var anlayamadım ?

TC Meriç Tensi

Ben de kendi adima bir din uyudrayim, uc bes sayfada sallarim totodan. Ogleden sonra calismak bizim dinde yasak dedim mi tamamdir. Din adina kurallari ozelle... Devamını Gör

nebusimdi

Koskocaman adamların uğraştığı şeylere bak. Bunlar memleketi yönetmeye talip şimdi. Aynı kafada olan öteki de İstanbul Üniversitesi'nde rektörlük yaptığı sır... Devamını Gör

Sek...

Yobazlık böyle bir şey, en kısa zamanda bu herifi partiden ihraç etmek lazım.