Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

‘Davutoğlu'nun Anlattıklarından Ürperdim’

 > 
13PAYLAŞIM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samanyolu TV'nin yayınında, Ankara'daki saldırı sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlu'yla yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "Davutoğlu görüşmemizde, burada kalsın dediği için ben açıklamıyorum. Konuşmada, bazı konuları ilk defa duydum. Emin olun ürperdim. Böyle bir şey olamaz dedim. Ankara katliamına benzer diğer katliamlarla ilgili. Daha fazla ayrıntı doğru değil. Zafiyetlerle ilgili itiraftı" dedi.

Ankara’daki katliama ilişkin Kılıçdaroğlu, “Aslında polis tamamını, emniyet tamamını biliyor. Dinlenen bir adam takip edilmez mi? Güvenlik önlemini almak istiyorlar. Güvenlik önlemi alınmamasına ya da bunların tutuklanmamasına tek neden; siyasi otoritenin ‘gereğini yapın’ talimatını vermemesidir. Yani açıkça IŞİD’i korumuş olmasıdır. Bu bir gözlem değil çok açık ve net söylüyorum. Beceriksiz bir hükümet tarafından katliama uğradılar” dedi.“Emin olun ürperdim”

Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı görüşmenin bazı detaylarını da anlattı. Kılıçdaroğlu, ‘Açıklarsam  Davutoğlu zor durumda kalır’ dediği sözlere açıklık getirdi.

'Emin olun ürperdim'

Kılıçdaroğlu, “Davutoğlu, ‘burada kalsın’ dediği için ben açıklamıyorum. Konuşmada, bazı konuları ilk defa duydum. Emin olun ürperdim. Böyle bir şey olamaz dedim. Ankara katliamına benzer diğer katliamlarla ilgili. Daha fazla ayrıntı doğru değil.  Zafiyetlerle ilgili itiraftı” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Samanyolu Haber TV’de gündeme ilişkin soruları yanıtladı

'RTÜK’ün, Digitürk’e gerekli dersi vermesi lazım'

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Çocuk kanalını bile yasakladılar. Böyle bir şey olabilir mi? bunların tamamı hukuksuz keyfi kararlar. Ben yaparım olur. Bütün bürokratlara sesleniyorum bunların hesabını vermek zorundasınız. Size hukuksuz bir talimat veriliyorsa, bu hukuksuz talimatı size talimat veren organa bildirmek zorundasınız. Verdiğiniz talimat yasalara aykırıdır diye. Siz kalkıyorsunuz siyasi otoriterinin sözlü talebi üzerine  oturup karar veriyorsunuz bu televizyon kanallarını şuradan çıkar. Türkiye’de  bir dikta yönetimi var. Medya özgürlüğünü savunuyorsak,  bunun üstüne gideceğiz. RTÜK karar almış. Digitürk yerine getirmezse onu,  Digitürk’ü sistemin tamamen dışına çıkartmak lazım. Aksi halde RTÜK’ün aldığı karar havada kalıyor. Sen ne söylersen söyle ben seni takmıyorum demek. RTÜK’ün önümüzdeki günlerde toplanıp Digitürk’e gerekli dersi vermesi lazım. Tümüyle yayın hayatından çıkarması gerekir. Gerekirse iptal edecek. Gün verecek. Uygulamazsa iptal a edecek. Belli gruplardan, gazetelerden intikam almaya kalkıyorsunuz. Kaba gücünüze  dayanarak ben devletim istediğin kararı alırım hayır efendim devlette olsan istediğin kararı alamazsın.

DHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir