Görüş Bildir
Haberler
Kenan Işık, Evinde Tedavi Görecek

Kenan Işık, Evinde Tedavi Görecek

İçeriğin Devamı Aşağıda

Beyin kanaması geçiren ve 8.5 aydır bilinci kapalı olan tiyatrocu Kenan Işık'ın tedavisi, evinde sürecek. ATV'de yayımlanan 'Kim Milyoner Olmak İster?' yarışmasının sunucusu olan Işık, halen Almanya'da özel bir rehabilitasyon merkezinde tutuluyor.

Işık, Beşiktaş'ta bir otelde 21 Mart'ta spor yaptıktan sonra beyin travması geçirdi. Beynindeki kanama nedeniyle özel bir hastanede 4 saat ameliyat edildi. Uzun süre uyutuldu ve yoğun bakımda tutuldu. Bilincinin açılması için halen tedavi gören tiyatrocuya, 3.5 aydır Almanya'nın Freidrichshafen kentindeki özel bir rehabilitasyon merkezinde fizik tedavi ve bir dizi test uygulanıyor.

Bugüne kadar Işık'ın sağlık durumunda olumlu gelişmeler sağlandı ancak henüz bilinci açılmadı. Sabah'ın haberine göre; bu ay içinde Türkiye'ye getirilecek Işık'ın tedavisi, artık İstanbul'daki evinde devam edecek.

Eşinin bilincinin kapalı olmasına rağmen fiziki durumunda gelişme gözlendiğini belirten Beril Işık, şöyle dedi: 'Almanya'da tedavinin sonuna geldik. Bu ay yapılacak testlerden sonra Türkiye'ye döneceğiz ve tedaviye evde devam edilecek. Dönüş tarihini merkez belirleyecek. Kenan'ın bilinci hâlâ açılmadı. Fakat gözle görülür gelişmeler sağlandı. Uzun süredir yatıyor. Yoğun fizik tedavisi ve özel tedaviler sonunda fiziksel gelişme sağladı. Uyanıklığa yakın durumda olan Kenan'ın bilincinin açılması için Almanya'daki özel merkezde özel bir tedavi ve program uygulanıyor. Tedavi başarılı şekilde devam ediyor. Sürekli yanında konuşarak ve sohbet ederek kendine gelmesini bekliyoruz. Umudumuzu kaybetmiyoruz.'

  • Cumhuriyet
Kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/tu...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın