Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Keanu Reeves'in Yaşayan En Koca Yürekli İnsan Olduğunun Kanıtı 12 Özelliği

970PAYLAŞIM

Keanu Reeves... O zihniyle mermileri durduran, birçok defa şeytanla dans eden, köpeğine zarar verdikleri için bütün bir mafya ekibini ortadan kaldıran, telefon kulübesiyle zamanda yolculuk yapan bir adam. Kendi yapmasa da canlandırdığı unutulmaz karakterler yaptı. Peki onun gerçek kişiliği hakkında bilmediğiniz harika özellikleri merak ediyor musunuz? Eğer cevabınız evet ise Thechive'den derlediğimiz içeriğimizi birlikte inceleyelim.

Kaynak: http://thechive.com/2018/01/16/good-guy-...

1. Onun için şöhret değil hayalleri önemli.

Kanada'da yerel bir tiyatroda Hamlet karakterini canlandırmak için zamanının gişe rekorları kıran filmi "Hız Tuzağı 2" başrol oynamaktan vazgeçmesi kendi değerlerine sahip olduğunu gösteriyor. 😌

2. Ayrıca kendisinin "Dogstar" isminde çok havalı bir grubu var. 😍

3. Yaşadığı onca şeye rağmen mütevazı ve nazik olması da karakterinin ne kadar güçlü olduğunu kanıtlar nitelikte.

Reeves'in ilk hayal kırıklığı uyuşturucu satıcısı babasının, kendisi henüz 3 yaşındayken evi terketmesi olmuş.

Kız arkadaşı Jennifer Syme, 8 aylık hamileyken düşük yapmış ve bir yıl sonra da bir trafik kazasında can vermiş.

Kız kardeşi ise uzun yıllar boyunca Leukemia hastalığı ile savaşmış. Bunun sonrasında Keanu kanser araştırmalarına destek olmak için bir dernek kurmuş. Yani büyük başarısının yanında hayatın getirdiği kalp kırıklıklarına da yabancı değil.

4. "Matrix" filminden kazandığı paranın bir kısmını yapıma geri yatıracak kadar fedakar biri.

Ünlü aktörün Matrix filminden sağladığı gelirin bir kısmını özel efektler ve kostümler için destek olma amacıyla filmin yapımına yatırdığı da bilinmekte.

5. Aynı zamanda diğer oyuncuların da rol alabilmeleri için alacağı paradan kesilmesini teklif edecek kadar...

1997'de The Devil's Advocate filmi için anlaştığında filmin bütçesinin Al Pacino ile anlaşma yapmaya el vermediğini öğrenen Reeves'in Al Pacino ile birlikte rol alma sevinciyle kendi alacağı ücretin büyük bir kısmından feragat etmesi de oldukça tatlı bir davranış.

6. Motor sporları takım arkadaşlarının hepsine Harley Davidson hediye eden bir dost.

"Hepimiz bu işte birlikteyiz, birlikte çalışıyoruz..." diyen Keanu birlikte motor sporları ile uğraştığı tüm arkadaşlarına Harley Davidson motor hediye etmiş.

7. Kanser araştırmalarına hem zamanını ayıran hem de maddi destek sağlayan bilinçli bir vatandaş.

Kız kardeşinin geçirdiği rahatsızlık sonrasında çocuk hastanelerinde kanser araştırmalarına destek özel bir dernek kuran Reeves şöyle söylüyor:

"Bu işe ismimi karıştırmak istemiyorum. Sadece kuruluşun amacını gerçekleştirmesi beni mutlu edecek."

8. Ve sıklıkla toplu taşıma kullanıyor. 🚉

9. Motor tutkusuna Arch Motorcycles markası ile can verdi.

Eski arkadaşı Gard Hollinger'la birlikte Arch Motorcycles markasını hayata geçiren Reeves eskiden beri tam bir motor tutkunu.

10. Annesine ev alabildiği için mutlu olan bir evlat.

İyi bir evlat maaşını alınca ne yapar? Annesine teşekkür eder! Reeves'in anlattıklarına göre annesine ev alabilmenin onu mutlu eden değişiklikler arasında olduğunu görüyoruz.

11. Ve hakkında çıkan söylentileri sakinlikle karşılayan bir aktör.

Söylentilerle uğraşmak zorunda kalmadan Hollywood'un en ünlü aktörlerinden biri olmanız mümkün değil. 

Reeves, bir kadın tarafından kadını hipnoz edip hamile bıraktığı gerekçesiyle dava edildi ve 3 milyon dolar tazminat istendi.

Bir başka söylenti ise milyarder David Geffen ile gizli bir evliliği olduğuydu. Ve Reeves bunlara şöyle yanıt verdi:

"Sanki bu söylentiler başka bir evrende yayılıyormuş ve bimle pek bir alakaları yokmuş gibi..."

12. Onun için önemli olan para değil.

Roket gibi göklere ulaşan şöhretine rağmen Reeves oldukça ayakları yere basan ve para kazanma hırsı olmayan bir insan. Hollywood.com'a bunları söylüyor: 

"Para benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Çok miktarda para kazandım ancak banka hesabım hakkında endişelenmek yerine hayatın tadını çıkarmak istiyorum."

😍

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nisastayiyen

Zaten Matrix gibi sahane filmde böyle sahane bi adamin oynamasi beklenirdi.

gaddemit

Ya bu adama ne kadar hayran olduğumu tüm dünyaya haykırıp duyurma gücüm olsa bile kendimi facebookta ünlü birinin fotoğrafının altına "çanım çok güzelsn tanışalımmı" yazanlar gibi hissedeceğim.."Keanu" diye yazılır "gerçek misin sen?" diye okunur.

yeldas

hahayytt açılın sahibi geldi :) öncelikle bu harika adamdan bahsettiğin için teşekkürler sevgili editör:) bir kaç eklemem olacak sadece. #3 babası uyuşturucu satıcısı değildi, sorumsuz sayılabilecek bir adamdı, kendisi 3 kardeşi 1 yaşındayken onları bırakıp gitti, ama ilk gençlik dönemlerine kadar babasıyla ara ara görüştü, sonra irtibatı kesti fakat ihtiyaçlarını karşılamayı hiç bırakmadı. #4 kazancın bir kısmı diyerek olayı küçültmeyelim, 110 milyon doların 80 milyonunu teknik ekibe dağıttı. filmin bu kadar başarılı olma sebebi onlar, ben 30a anlaştım, kalanını gerçekten hak edenlere verin,dedi. #6 arkadaşlarına değil, matrixteki set ekibi listesinde, dönemsel çalışan 6 kişi unutulunca onlara istedikleri model harley leri aldı. #9 Gard'ın şirketi zaten vardı ve ona büyük hayranlık duyuyordu, ortak olmak istedi, böylece var olan şirketi daha da geliştirdiler. daha fazla detay isterseniz memnuniyetle :)

yeldas

bu arada #9 no lu fotoğraftaki diğer kişi Gard Hollinger değil :)

Gizli Kullanıcı

adamın dibi işte..

zeliha-akman

aşksın sen yaaaa aşk... :)

teknoooo

ama o çok uzak ben yakınım :)

Görüş Bildir