Gazze'ye Saldırı Sürüyor: 41 Ölü

 > 
638PAYLAŞIM

Gazze'ye Saldırı Sürüyor: 41 Ölü

Gazze'ye Saldırı Sürüyor: 41 Ölü

İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik saldırıları devam ederken ölü sayısı 41’e yükseldi, 290 kişi de yaralandı. Saldırılarda İslami Cihad komutanı Hafız Hammad hayatını kaybetti.

Bölgedeki Al Jazeera kaynaklarına göre, evine düzenlenen saldırıda Hafız Hammad ile ailesinden 5 kişi yaşamını yitirdi.

Hastane kaynaklarına göre İsrail saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 41’e yükseldi, 290 kiş de yaralandı.

Al Jazeera kaynaklarına göre İzzettin Kassam Tugayları ilk defa Gazze sınırına 70 kilometre uzaklıkta bulunan Niyfatim askeri havaalanını füzelerle vurdu.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına bölge ülkelerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Türk Dışişleri İsrail'i Gazze'ye saldırıları 'derhal' durdurmaya çağırdı.

'İsrail'in Gazze'ye yönelik toplu cezalandırma yöntemi'ni durdurması için uluslararası toplumu da göreve çağıran Türkiye, "İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı askeri operasyon, Gazze’de yıllardır abluka altında zor şartlar altında yaşamını idame ettirmeye çalışan mazlum Gazze halkının acılarını daha da arttırmanın yanısıra, İsrail’e yönelik haklı infiale sebebiyet verecektir" uyarısını yaptı.

İran Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada da, “Tüm Müslüman ülkeleri siyonist rejimin insanlık dışı tutumu ve cinayetleri karşısında ivedilikle etkili bir tepki göstermeli ve bu cinayetleri Uluslararası Ceza Mahkemesi gibi uluslararası hukuk platformlarına taşımaya karar veren Filistin halkını desteklemelidir” ifadeleri kullanıldı.

Ürdün hükümeti de, İsrail'den Gazze saldırılarını durdurmasını istedi.

Ürdün Hükümet Sözcüsü ve İletişim ve Medyadan Sorumlu Devlet Bakanı Muhammed Momeni, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının kabul edilemez olduğunu belirterek uluslararası kamuoyuna İsrail'in saldırıları durdurması için baskı yapmaya çağırdı.

Momeni, İsrail'in saldırılarını durdurmamasının "barbarca" ve negatif etkilerinin olabileceğini belirtti.

Filistin’de gerilim, Haziran ayında kaçırılan üç Yahudi yerleşimcinin cesedinin bulunması ve ardından 16 yaşındaki bir Filistinli gencin öldürülmesi sonrasında yeniden tırmanmaya başlamıştı.

Kaynak: Al Jazeera

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir