Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İşlediği Cinayetlerle 'American Horror Story'ye Esin Kaynağı Olmuş Katil: 'Istakoz Çocuk'

-

İşte ucube gösterisinde çalışan biriyken acımasız bir katile dönüşen Istakoz Çocuğun akıl almaz hikayesi:

Stiles Ailesi, bir yüzyıldan uzun süredir çok nâdir rastlanan elektrodaktili ya da halk arasındaki adıyla "ıstakoz pençesi" rahatsızlığından muzdaripti.

Genetik olarak aktarılan bu hastalık, ellerde ve daha nadir olarak ayaklarda, ortadaki üç parmağın bulunmaması ya da baş ve serçe parmağa kaynamış şekilde bulunmasını ifade etmektedir. Bu anomaliye sahip olan insanların elleri tıpkı bir ıstakoz kıskacını andırmaktadır.

Ancak bu rahatsızlık, Stiles ailesi için bir engel değil, bir avantaj olarak görülmüştür.

Aile 1800'lü yıllarda genişlemeye başlamış, elektrodaktiliye sahip olan çocuklarının sayısı artmış ve böylece "Istakoz Ailesi" adını verecekleri sirk kurulmuştur.

Ailenin oğullarından biri olan Grady Stiles Jr.'ın hikayesi ise, ailenin bu ender rahatsızlığından çok daha meşhur olmuştur.

"Istakoz Çocuk" ismiyle anılan Grady Stiles Jr., 1937 yılında Pittsburgh'da dünyaya geldi. O doğduğunda aile söz konusu sirki çoktan kurmuştu ve elektrodaktili ile doğan çocuklarını sirke katıyordu. Grady Stiles Jr. da hâliyle bunlardan bir tanesi olacaktı.

Onu özel kılan bir diğer ayrıntı ise, elektrodaktilinin hem ellerinde hem de ayaklarında olmasıydı.

Durum böyle olunca Grady Stiles Jr. hâliyle yürüyemiyor, yaşamını tekerlekli sandalye üzerinde sürdürüyordu. Ancak vücudunun üst kısmını öyle geliştirmişti ki, sahip olduğu kuvvet herkesi etkiliyordu. Grady'nin gücü büyüdükçe artıyor, yaşamının ilerleyen zamanlarında gerçekleştireceği korkuç olaylara zemin hazırlıyordu.

Stiles, çocukluğu boyunca ailesiyle beraber şehir şehir gezdi ve sirklerde gösterilere katıldı.

Bu karnaval ortamında büyüyen Grady, yetişkinliğe adım attığında karnavalda çalışan Maria Teresa isimli bir kadına aşık oldu. Maria gösterici değil, karnaval personeliydi ve o da çok geçmeden Grady'ye aşık oldu. İlerleyen zamanda evlenerek iki çocuk sahibi olan ikili, aynı genetik durumla dünyaya gelen çocuklarını aile mesleğine dahil etti.

İşler tam da bu noktadan sonra kontrolden çıkmaya başladı.

Bir süre sonra alkol problemi yaşamaya başlayan Grady, eşi ve çocuklarına kötü davranmaya başladı. Eşiyle ettiği bir kavga sırasında eşinin spiralini kıskaç gibi eleri sayesinde vücudundan söküp alan ve ardından onu boğmaya çalışan Grady'nin yaptıkları, daha sonra yapacaklarının yanında hiçbir şeydi.

Çiftin çocuklarından Donna, genç bir kız olunca babasının istemeyeceği türden bir erkeğe aşık oldu.

Gençler kısa süre içerisinde evlilik planları yaptılar ve düğünlerinin bir gün öncesinde Grady, genç adamın evine giderek onu av tüfeğiyle öldürdü. Mahkeme önüne çıktığında hiçbir pişmanlık duymadığını belirterek cinayeti kabul etti fakat hapse atılmasının mümkün olmadığını da ekledi. Sahip olduğu rahatsızlıkla hapse atılmasının zalimce ve alışılmadık bir cezalandırma yöntemi olacağını belirtti ki o dönemde alkol ve sigara kullanımı sebebiyle siroz ve amfizem gibi hastalıklara da yakalanmıştı. Bu savunmaya karşı çıkamayan mahkeme, Grady'yi 15 yıl boyunca gözetim altında tutma şartıyla salıverdi.

Bir süre sonra Grady'nin kötü muamelelerine dayanamaz hâle gelen eşi, komşuları Chris Wyant'a 1,500 $ vererek Grady'yi öldürmesini istedi.

İkili cinayet için birlikte plan yaptı ve Wyant, Grady'yi yakın mesafeden silahla vurarak öldürdü. Maria Teresa, çıkarıldığı mahkemede işkence gördüğü onca zamanı anlattı ve Grady'yi öldürtmese onun tüm ailesini öldüreceğini söyledi. Netice olarak Wyant 27, Teresa ise 12 yıl hapse mahkum edildi. Öte yandan yalnızca aile içinde değil, tüm çevresinde nefret edilen bir insan olan Grady'nin cenazesi, cenaze evinin gönüllü olan kimseyi bulamaması üzerine katılım olmadan toprağa verildi. Geçtiğimiz yıllarda American Horror Story dizisi, Grady'den esinlenerek Evan Peters'ın canlandırdığı bir karakter yarattı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seelym

1 kisiyi öldürmüş bide bu yaptıkları yapacaklarının yanında hiç bir şey diyosunuz. Hay amk ya kan yok ölüm yok sevmedim hık. Başka içerik pls!

okisi

daha sonra yapacaklarının yanında hiç birşeydi yazmış amk bende dedim bi yarım saat okunacak malzeme cıktı bi sonraki satırda bitti hikaye

menemen

eeee* ne yani bu mu lan bizi mi trolluyon onedio T_T

ata-eren-akyol

bumuydu

hastalik-hastasi

ahs'nin 4.sezonu tam bir fiyaskoydu

asya-demirci

tek beğenen benim galiba

hastalik-hastasi

galiba oyle...

margaeryy-tyrell

hiç de bile değildi. American Horror Story'nin en farklı, en bağımsız ve en realist sezonuydu. Anlatılanların çoğu gerçekti ve bu diziyi daha korkutucu yapıyordu. Ucube olarak adlandırılan insanların çektikleri işkenceleri ve zorlukları gösteriyordu ayrıca oldukça özgündü. Twisty ve Danny gibi karakterleri her yerde göremezsin mesela

Görüş Bildir