Görüş Bildir
Haberler
İnternet Üzerinde Yapılan Siber Saldırıların Yüzde 41′İ Çin Kaynaklı, Listede Türkiye de Var

İnternet Üzerinde Yapılan Siber Saldırıların Yüzde 41′İ Çin Kaynaklı, Listede Türkiye de Var

Onedio Medya
27.06.2014 - 12:22 Son Güncelleme: 27.06.2014 - 13:24

İnternet Üzerinde Yapılan Siber Saldırıların Yüzde 41′İ Çin Kaynaklı, Listede Türkiye De Var

Bir haftanın daha sonuna gelirken yine bir ‘ haftanın grafiği ‘ yazımızla daha karşınızdayız. Her hafta Webrazzi PRO ‘da yayınlanan ve en çok ilginizi çekeceğini düşündüğümüz içeriği paylaştığımız yazı dizimizde bu haftanın konusu siber saldırılar.

Akamai’nin her çeyrekte güncellediği State of Internet raporunda paylaştığı bilgiye göre online olarak gerçekleşen siber saldırıların -IP adresi bilgisine göre- yüzde 41′i Çin kaynaklı . Çin’i yüzde 11 ile ABD ve yüzde 6,8 oranıyla Endonezya izliyor.

Yukarıdaki geçen ve hemen aşağıdaki grafikte yer alan rakamlar 2014 yılının birincis çeyreğini temsil ederken bir önceki çeyrekte Çin’in bu sefer yüzde 43 oranıyla yine birincilik koltuğunda oturduğunu ekleyelim. Diğer yandan Amerika Birleşik Devletleri’nin 2013′ün dördüncü çeyreğinde yüzde 19 olan oranını yüzde 11′e düşürmesi de ilgi çekici.

Bu arada grafikte Türkiye’nin yüzde 1,7 ile dokuzuncu sırada olduğunu da ekleyelim. Siber saldırılara en çok ev sahipliği yapan diğer ülkeler ise sırasıyla Tayvan, Rusya, Brezilya, Romanya, Hindistan ve Güney Kore olarak sıralanmış. Ayrıca raporda IPv6 kullanımı ve siber saldırılarla ilgili çok sayıda detay bulabilirsiniz.

Gelelim Webrazzi PRO’ya. Webrazzi PRO’da yer alan 1700′ün üzerindeki grafikle ilgili merak ettiklerinizi hazırladığımız şu infografikte bulabilirsiniz.

Kaynak: http://webrazzi.com/2014/06/27/intern...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın