Görüş Bildir
Haberler
Intel'in Aktivite Takip Bilekliği Satışa Sunuldu

Intel'in Aktivite Takip Bilekliği Satışa Sunuldu

ATKN
23.11.2014 - 21:32
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Intel‘in bünyesinde olan Basis tarafından yılın başlarında duyurulan Peak adlı aktivite takip bilekliği uzun süren geliştirilme sürecinin ardından piyasadaki yerini aldı.

Kalp ritmini ölçebilmesinin yanı sıra adım sayabilen, kalori hesabı yapabilen ve vücut sıcaklığını algılayabilen Peak; son zamanlarda popüler hale gelen uyku izleyicisini de bünyesinde barındırıyor. Kullanıcılarının tam olarak ne zaman uyumaya başladığını anlayan akıllı bileklik, uykunun kalitesini ölçebiliyor ve uyku saati geldiğinde haber verebiliyor.

Yürüme, koşma ve bisiklet sürme gibi aktiviteleri otomatik olarak algılayarak buna uygun ölçümler gerçekleştiren cihaz, yüksek kontrastlı Gorilla Glass 3‘le korunan ekrana sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Topladığı bilgileri bluetooth aracılığıyla 3. parti uygulamalarla paylaşabilen bileklik, telefona gelen bildirimleri ekranında gösterebiliyor. Ancak bildirim özelliklerinin önümüzdeki ay gelecek güncelleme ile birlikte aktif hale geleceği belirtiliyor. 5 atm’e kadar su geçirmez ve her koşulda spor yapmayı kolaylaştıran bileklik; hem havuzda, hem de denizde kullanılabiliyor.

Basis’ten gelen açıklamaya göre önümüzdeki ayın ortasında bileklik için daha sportif kayışlar satışa sunulacak. Bu yeni kayışların spora önem veren kişilere özel olarak hava alan bir tasarıma sahip olacağı da verilen bilgiler arasında.

Şu anda satın alınabilir olan bilekliğin fiyatı ise 199 dolar olarak belirtilmiş durumda. Amerika Best Buy ve İngiltere Amazon mağazalarında satışa sunulan Peak’in diğer ülkelerde resmi olarak ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili bir bilgi bulunmuyor.

LOG

Kaynak: http://www.log.com.tr/intelin-aktivit...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam