Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Instagram'a Orta Yaş İlgisi

0PAYLAŞIM

2014 yılında popülaritesi artan sosyal ağların başında Instagram geliyor. Araştırmalara göre Instagram, hem tüm kullanıcılar hem de orta yaş kategorisinde büyük artış yaşadı.

2014 yılı geride kaldı ve geçtiğimiz yıl da sosyal medya hayatımızda önemli bir yer tuttu. Facebook, Twitter derken Instagram, Pinterest, Tumblr gibi spesifik alanlara yönelen sosyal medya siteleri de giderek popülaritesini artırdı. Yapılan araştırmalar bu artıştan Instagram'ın fazlasıyla yararlandığını gösteriyor.

Instagram'a büyük ilgi

Pew Internet araştırma şirketinin 2014 yılı sosyal medya eğilimleri araştırmasına göre, Instagram ağı Birleşik Devletler'de büyük bir popülarite artışı yaşadı. Tüm internet kullanıcıları arasında 2013 yılında yüzde 17 oranında kullanılan Instagram, 2014 yılında bu oranı yüzde 26'lara kadar çıkardı. Bir başka ifade ile, ABD'de her 4 internet kullanıcısından birinin Instagram kullandığı ortaya çıktı.

Orta yaş grubunda artıyor

Araştırma sonuçlarının verdiği bir diğer ilginç sonuç ise, orta yaş grubunun Instagram'a yönelik ilgisinde oldu. 2013 yılında 30 - 49 yaş grubu arasındaki internet kullanıcılarının sadece yüzde 18'i Instagram kullanıcısı durumundayken, 2014 yılında bu oran yüzde 25'lere yükseldi. 18 - 29 yaş arasında ise yüzde 37'lerden 53'lere kadar arttı. ABD'de Genç yaş grubundaki her iki internet kullanıcısından biri Instagram hesabına sahip. Bakalım Instagram 2015 yılında da artışını sürdürebilecek mi?

ShiftDelete.Net

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir