Erdoğan 'Ücretsiz Süt Nerede?' Dedi, İmamoğlu Yanıt Verdi: 'Veren Elin Alan Eli Görmediği Yardım Kültürünü Yaymak İstiyoruz'

 > 
206PAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Ücretsiz süt vereceklerdi' sözlerine yanıt verdi. İmamoğlu, 'Alışkın oldukları, yardım yapılan insanların deşifre edildiği ortamları göremedikleri için sanıyorlar ki yardım yapılmıyor. Ama biz veren elin alan eli görmediği bir yardımlaşma kültürü yaymak istiyoruz.' dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İmamoğlu'nu ücretsiz süt projesi üzerinden eleştirerek 'Nerede kaldı bu süt?' dedi.

İmamoğlu'ndan ise Erdoğan'a bugün yanıt geldi: 'Yardım ediliyorsa bu sadece kamu ve vatandaş arasında kalmalı.'

Basın mensuplarına açıklama yapan İmamoğlu "Alışkın oldukları, yardım yapılan insanların deşifre edildiği ortamları göremedikleri için sanıyorlar ki yardım yapılmıyor. Ama biz veren elin alan eli görmediği bir yardımlaşma kültürü yaymak istiyoruz. Kamunun yardım elinin uzandığı hiçbir insanın reklam edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Bir şehirde insanlar yoksulsa, yardım ediliyorsa bu sadece kamu ve vatandaş arasında kalmalıdır, bu bizim hassasiyetimizdir." dedi.

İmamoğlu'nun Seçim Vaatleri Arasındaydı: İBB 'Ücretsiz Süt' Projesini Hayata Geçirdi - onedio.com
İmamoğlu'nun Seçim Vaatleri Arasındaydı: İBB 'Ücretsiz Süt' Projesini Hayata Geçirdi - onedio.com

Kanal İstanbul ve Erdoğan'ın İBB Başkanlığı döneminde yaptığı açıklama da İmamoğlu'nun gündemindeydi 🎥

İmamoğlu, Cumhurbaşkanı’nın “İstanbul’daki projeler yerel yönetimlere bırakılamayacak kadar önemli” sözlerinin anımsatılması üzerine ise şunları söyledi:

“Tarih tekerrürden ibaret. Umarım, bir daha bu yanlış cümleleri kurmazlar. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanı’nın yıllar önce İstanbul’a, onun bilgisi olmadan müdahale eden Sayın Bakan’a verdiği cevap dünden beri televizyonlarda, sosyal medyada geziyor. Bu duyguyu kaybetmemesini dilerim. İstanbul’da 16 milyon insanın seçtiği bir belediye başkanı var. İstanbul halkının bilgisi olmadan, İstanbul'a müdahale etmenin bir ihanet olduğunu yıllar önce kendisi açıkladı. Biz de hala ihanet edilmemesi noktasında kendilerine yardımcı oluyoruz. Lütfen bizi dinlesin. Biz ona yanlış yaptırmayız. En başta İstanbul’a yanlış yaptırmayız. Onun için yerelin güçlenmesini dün isteyen Sayın Cumhurbaşkanının bugün kanaatinin değişmesini açıkçası halkımız yorumluyordur diye düşünüyorum."

Görüntüler Arşivden Çıktı: Belediye Başkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Karşı - onedio.com
Görüntüler Arşivden Çıktı: Belediye Başkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Karşı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir