Hindistan'da Tek Göz ve Burunsuz Olarak Doğan Siklopi Hastası Buzağına Tanrı Olarak Tapılıyor

-
Abone ol

Hindistan'da sadece büyük bir gözle doğan buzağına ibadet ediliyor. Doğumundan sonra annesi tarafından reddedilen bu hasta yavrunun haberini The Sun'dan sizler için derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/8139119/de...

Batı Bengal'de yeni doğan hayvanın tek gözü var ve burnu yok.

Deforme olmuş hayvan annesi tarafından reddedilse de onu önemseyen yerliler tarafından kabul edildi.

Yerel kaynaklar, nefes almakta zorlanan hayvana Tanrı olarak tapıldığını söylüyor.

''Buzağı doğduktan sonra insanlar onu görmek için izdiham yarattı. Tanrı'nın bir mucizesi olduğunu düşünerek ona tapmaya başladılar. Buzağı, anne inek tarafından reddedildi. Onu şu an kadınlar besliyor. İnsanlar ona ibadet etmenin ailelerine şans getireceğini düşünüyorlar.''

Buzağı aslında hem insanlarda hem de hayvanlarda görülebilen, doğuştan gelen nadir bir rahatsızlık olan siklopi hastalığına sahip. Bu hastalıkta normalde burnun olması gereken yerde büyük bir göz vardır.

Hastalık, gebeliğin ilk dönemlerinde rahimde beynin sol ve sağ bölümleri ayrılmadığından gelişir.

Siklopi hastası bir canlı bazen aydınlık ve karanlığı ayırt edebilir fakat retinası düzgün oluşmadığı için asla göremez.

Bu hastalığa sahip hayvanlar genelde ölü doğarlar ya da kronik solunum ve beyin sorunları nedeniyle kısa süre içerisinde ölürler.

''Siklopi'' terimi adını Yunan mitolojisindeki ''Siklop'' denilen tek gözlü devlerden alıyor.

Mitolojide ''Tepegöz'' olarak da bilinen bu devler Sicilya'da yaşıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bilgingizemm

Yunan Mitolojisindeki adı Siklop değil, Kiklop'tur. Siklopi hastalığın adı olabilir ama tepegözler Kiklop olarak geçer. Düzeltirseniz bilmeyenler de yanlış öğrenmesinler.

togrul-nagiyev

kiklop sözcüğü zaten yunancadan latinceye geçerken siklop (cyclop) şeklinde okunmuş, yani aynı sözcüktür, eski yunancada okunuşu ise kuklop idi, "kukl-kukul" "tepe" demektir, "op" ise "göz", yani tepegöz, yunan mitolojisinde olduğu gibi bizim en önemli destanımız olan "Kitabi Dedem Korkut"da da yer almaktadır.

armagan-gunduz

hemen ''tapmak'' amk. yahu adamlar tapmıyor ineğe de tapmıyorlar ''saygı'' gösteriyorlar. tıpkı türkiye'de ''allah diye aslan'' ya da ''üzerinde allah yazan kaya'' başına toplanan insanlar gibi toplanıyorlar. saygı gösterisi olarak ellerini birleştirdikleri için bizim leş ve yalancı medya hemen ''tapıyorlar'' diye yaftalıyor bizim kerizler de inanıyor.

midnightphoneix

Allah’tan buzağıymış şimdi keçi olsaydı tüm dünya korkardı: AMAN TANRIM BU BAPHOMET! Ve zavallı hayvancağızı boşu boşuna öldürürlerdi belki de. İnsan olarak gerçekten en gerizekalı canlıyız şu dünyada. Youtube’de ders videolarında hintliler çıkıyor sürekli mühendislik anlatıyorlar. Gören de zeki sanıyor işte aq.

salim-kol1987

hindistanda neye tapılmıyor ki amk. Gördükleri her sike tapıyorlar. İngilizler sizi sömürmesinde kim sömürsün. Irkçılığı sevmiyorum ama bazı toplumların aptallık yobazlık bağnazlık sömürülmek kullanılmak geninde ruhunda var. Kaderleri bu allah öyle yaratmış. Dünya da herkes adem havvadan geliyorsa İngiltereden gelenler neden daha anlaşılabilir işlerle uğraşıyorken bu toplumlar boş işlerle uğraşıyor.

zizithecook

Bence normal ineğe tapmaktansa buna tapmaları daha mantıklı... :)

Görüş Bildir