Hanefi Avcı'dan Seçim Komplosu İddiası

 > -

Hanefi Avcı'dan Seçim Komplosu İddiası

Devrimci Karargah Davası'nda 15 yıl hapis cezasına çarptırılan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu ve Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir'den sonra şimdi de Star gazetesinden Elif Çakır'a konuştu.

Avcı yanlış yapıyorsunuz diye uyardıktan sonra başına bunlarıngeldiığindi iddia ederek seçime yakın hükümete yönelik baskının artabileceğini söyledi. Avcı "Bütün bunların sebebi yazdığınız kitap mı?" sorusuna böyle cevap verdi

Çok net... Yazdığım kitaptan başka herhangi bir sebep yok. Olan bitenlere baktığımda da kitaptan başka bir neden olmadığı görülüyor. 34 yıllık meslek hayatım ortada. Kanunsuz hiçbir işle alakam olmamış. Daha düne kadar cemaatin saygı duyduğu kahraman olarak gördüğü birisiydim. Ne zaman ki onlara 'yanlış yapıyorsunuz ' dedim tuzaklar, karalamalar, komplolar bir anda başlayıverdi. Makam odamı ararken elleriyle ürettikleri delilleri yerleştirdiler...

Odamdan tuhaf, sesleri anlaşılmayan bantlar çıktı ki ben ayrıca bant dinlemem ve bant dinleme cihazım da yok. Bunları bilmiyorlar tabiî ki. Yargı makamlarından bile sakladıkları, sahte isimlerle aldıkları mahkeme kararlarıyla dinlemeler yaptılar. Devrimci Karargâh diye bir örgüt bulup ona yapıştırdılar beni..

Bugün bu kadar insanı mağdur eden 'bu yapılanma' geçmişte mağduriyet yaşayan kesimdi. Bana saygı duymalarının sebebi, geçmiş dönemde Gülenci diye mağdur edilmek istenen kişileri korur kollar ezilmelerine müsaade etmezdim. Emin Aslan'a kadar bir anormallik fark etmedim gerçekten de... Her şey normal gözüküyordu ta ki Mustafa Gülcü, Celal Uzunkaya ve Sakarya Emniyeti'nden Faruk hedef alınıncaya ve sahte deliller ortalarda dolaşmaya başlayıncaya kadar...

ARTIK PARALEL YAPI İÇİN ÇÖKÜŞ DÖNEMİ BAŞLADI

"Hükümetin tavır koymasından sonra Cemaat'in etkisi kırılmıştır. Bu çok önemli Cemaat için geriye gidiş dönemi başladı. Hiç kimse devletle mücadele edemez. Cemaat devletin sistemine karşı ve aykırı bir kalkışmanın içine girdi. Devlet kendi sistemi içinde kalmalı. Ancak Cemaat asla vazgeçmez. Seçime yakın kara propaganda ve yeni kasetler ortaya süreceklerdir. Medyaya sızdırılmış dosyalarla hükümete yakın isimler hedef alınarak operasyonlar yapmaya kalkışacaklardır. Emir bekleyen ve emir geldiği zaman intihara kalkışacak polisinden savcısına pek çok insan var."

TERSLİ CEMAATÇİLER VAR

"Emniyet içerisinde çok bilinen isimler olduğu gibi, bir de bilinmeyen gizli olanlar var. Hatta tam tersi olanlar var. Yani siz onu solcu veya ülkücü olarak bilirsiniz; baktığınızda tüm hal ve tavırlarıyla öyle olduğuna inanırsınız ama aslında kripto bir cemaatçidir. Solcu veya ülkücü olmadıkları halde öyle yaşarlar. Yeri ve zamanı geldiği zaman bu isimlerde harekete geçeceklerdir. Bir de tam tersi olanlar var. Cemaat zaman içerisinde emniyette ve yargıda asıl güç olarak gözükmeye başlayınca ve özellikle tayin ve atamalarda etkili olmaya başlayınca tarafsız olanlar da terfilerinde bir sorun yaşamamak adına güç merkezi olarak cemaate yanaştı."

KENDİNDEN OLMAYANLARA KIYIM

"Ciddi kıyımlar yapılıyor cemaatten olmayanların başlarına inanılmaz olaylar geliyordu. Ama son yaşanan olaylarla birlikte o tarafsız olan kesim asıl olmaları gereken yere geri çekiliyorlar ve bunlardan uzaklaşıyorlar. Şimdi cemaat bağırıyor 'kıyım ve sürgün yapılıyor' diye. Ama işin aslı bu değil zaten bunlar o haksız yere sürülenlerin yerlerine hak etmedikleri halde gelmemişler miydi?"

İnternethaber

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir