Görüş Bildir

"Hakemlerimiz Bize Gurur Veriyor"

Anasayfa > Spor

Hakemlerimiz Bize Gurur Veriyor

TFF Başkanı Demirören, 2014 FIFA Dünya Kupası'nda görev alacak Türk hakemler Çakır, Duran ve Ongun'un kendilerine gurur verdiğini söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Brezilya'da bu yaz gerçekleştirilecek 2014 FIFA Dünya Kupası'nda görev alacak Türk hakemler Cüneyt Çakır, Bahattin Duran ve Tarık Ongun'un kendilerine gurur verdiğini kaydetti.

Demirören, The Grand Tarabya Otel'de, TFF Onursal Başkanı, UEFA 1. Başkan Vekili ve FIFA İcra Kurulu Üyesi Şenes Erzik, TFF Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, FIFA Dünya Kupaları tarihinde şu ana kadar düdük çalan ilk ve tek Türk hakem olan Doğan Babacan, finallerde görev alacak Cüneyt Çakır, Bahattin Duran ve Tarık Ongun ile birlikte düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, mutluluğunu dile getirdi.

Türk futbolunun bir gururunu daha beraber yaşadıklarını belirten Yıldırım Demirören, 'Cüneyt hoca ve ekibi ile ilgili o kadar çok eleştiri oldu ki, hem kendine olan güveniyle hem de bizlerin güveniyle Dünya Kupası'na çağrılan belirli hocalardan biri oldu' dedi.

Başkan Demirören, 1974 yılında Doğan Babacan'ın Dünya Kupası'nda düdük çaldığını hatırlatarak, şöyle konuştu:

'Doğan Babacan'ın 40 yıl önce bayrağı alıp götürdüğü yere, 40 yıl sonra Cüneyt Çakır ve ekibi tekrar götürüyor. Türk futbolunda çok önemli adım attık. Yönetim olarak ne katkımız oldu? Sadece arkalarında durmak. Tabii ki insanlar hata yapacak. Biz başta MHK Başkanı Zekeriya Alp ve ekibi olmak üzere güvendiğimiz için arkalarında durduk. Tek katkımız bu. Gerisini başaranlar Alp, ekibi ve Cüneyt Çakır.'

Son dönemde futbolun güzelliklerinin az konuşulduğunu kaydeden Demirören, 'Futbol sosyal olguda en büyük unsur. Cüneyt Çakır'ı ve ekibini tebrik ediyorum. Milli takım gidemedi ama bizler orada sonuna kadar onları destekleyeceğiz' ifadelerini kullandı.

Alp: 'Temennimiz, en iyi maçları yönetmeleri'

MHK Başkanı Zekeriya Alp ise temennilerinin, Cüneyt Çakır ve ekibinin 2014 FIFA Dünya Kupası'nda en iyi maçları yönetmek olduğunu dile getirdi.

Kendilerine verilen destek sürdüğü sürece en iyi mücadeleyi vereceklerini kaydeden Alp, sözlerini şöyle sürdürdü:

'40 yıl önce, 1974 yılının mayıs ayında Beşiktaş ile Trabzonspor arasında Türkiye Kupası'nda final maçı vardı. O final maçının hakemi Doğan ağabeyimizdi. Kupa maçının sonrası Dünya Kupası maçlarını yönetmeye gitti. O maçı lehimize çevirdikten sonra kupayı aldığımızda büyük mutluluk duyduk. Bir futbolcu böyle mutluluğu belli zamanlarda yakaladığı için, böyle güzel duyguları bu tip kupalarla taşıyacağını hepimiz biliyoruz. Aradan 40 yıl geçti, MHK'de görev yapıyoruz. İkinci yılımızı doldurmak üzereyken Dünya Kupası'nda Cüneyt Çakır, Bahattin Duran ve Tarık Ongun'u Brezilya'da görünce 40 yıl önceki şampiyonlukta duyduğum mutluluğu, heyecanı yaşadım. Teşekkür ediyorum Cüneyt, teşekkür ediyorum Bahattin, teşekkür ediyorum Tarık... Türk hakemi adına büyük bir başarı elde ettiniz. Türk hakemi için gelecekte sizlerin başarısı önemli örnek olacak.'

Gelecekte MHK olarak, federasyon olarak Türk hakemliğine güzel isimleri kazandıracaklarına yürekten inandığını vurgulayan Zekeriya Alp, 'Önemli olan tabii ki maç yönetmek. Temennimiz, Dünya Kupası'nda en iyi maçları yönetip, Türk kamuoyunu en iyi şekilde temsil edip dönmeleri' ifadelerini kullandı.

AA

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/u/276688--hak...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?