Hafriyat Kamyonu Terörü Sürüyor: 17 Yaşında Genç Kız Hayatını Kaybetti

 > 
50PAYLAŞIM

Hafriyat kamyonlarının ve beton mikserlerinin yol açtığı trafik terörü, inşaat alanlarının giderek çoğaldığı İstanbul'da can almaya devam ediyor. Acı haber bu sefer Arnavutköy'den geldi. Hafriyat kamyonu yolun karşısına geçmeye çalışan 17 yaşındaki genç kıza çarparak ölümüne neden oldu. 

Olay yerine gelen genç kızın yakınları sinir krizleri geçirdi. Polis ve jandarmanın olay yerindeki incelemesi devam ediyor. Kaza nedeniyle Habiple yolunda trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Kaza anı kameralara böyle yansıdı 👇

Şule İdil Dere, geçtiğimiz yıl Kadıköy'de hafriyat kamyonunun çarpmasını sonucu hayatını kaybetmişti. Ailesinin adalet arayışı hâlâ sürüyor...

Hafriyat Kamyonu Teröründe Can Vermişti: 1 Yıl Oldu. #ŞuleİdilDere Yok. Adalet Yok. - onedio.com
Hafriyat Kamyonu Teröründe Can Vermişti: 1 Yıl Oldu. #ŞuleİdilDere Yok. Adalet Yok. - onedio.com

Geçtiğimiz yıl 19 kişi İstanbul'da hafriyat kamyonlarının yol açtığı trafik teröründe can vermişti. Şehir içinde yeterli önlemler alınmadığı için ölümler bu yıl da devam ediyor...

Betonun Başkenti İstanbul'un Ölümcül Sorunu: Hafriyat Kamyonu Terörü - onedio.com
Betonun Başkenti İstanbul'un Ölümcül Sorunu: Hafriyat Kamyonu Terörü - onedio.com

Ana yolların yanı sıra ara yollarda da terör estiriyorlar

Özellikle Kavaklı, Yakuplu ve Gürpınar bölgelerini birbirine bağlayan Batı Trakya Bulvarı üzerinde bulunan ışıklara yakalanmak istemeyen kamyon şoförlerinin adeta terör estirmesinden dolayı çok sayıda vatandaş şikayetçi. Ana yolları kullanmak yerine hedeflerine daha çabuk gitmek isteyen kamyon ve mikser şoförleri, kasislere ve trafik ışıklarına yakalanmamak için bir arabanın bile zor geçeceği ara sokaklara girip hız sınırlarını aşarak insanların can ve mal güvenliğini tehlikeye atıyorlar. Birçok otomobil sahibinin aynasını kırıp yollarına devam eden şoförlerle ilgili ise henüz bir önlem alınmadı.

Dehşet Saçan Beton Mikserleri Şehir İçinde Neden Hızlı Gidiyor? - onedio.com
Dehşet Saçan Beton Mikserleri Şehir İçinde Neden Hızlı Gidiyor? - onedio.com

Beylikdüzü'nde yaşayan vatandaşlar şikayetçi

Eyüp-Kemerburgaz yolu üzerinde, 3. Havalimanı için hafriyat toprağı taşıyan kamyonların yaşattığı trafik çilesi ve yaptığı kazalar gündemdeki yerini korurken bu sefer de İstanbul'un yeni yerleşim yerlerinden biri olan Beylikdüzü’nde vatandaşlar aynı konudan şikayetçi olmaya başladı.

Beylikdüzü'ndeki yetkililer sorunun çözüm yerinin İBB olduğunu söyledi

Konuyla ilgili şikayetler üzerine Beylikdüzü Belediyesi bu durumdan şikayetçi olan bir kaç cadde ve sokak için zabıta ekipleri tarafından rapor hazırlayacaklarını belirterek, yapabileceklerinin sadece söz konusu cadde ve sokaklara hız kesici kasis yerleştirip yeni asfalt dökmek olduğunu açıkladı. Bu durumun yetkileri dışında olduğunu söyleyen belediye yetkilileri, ara sokaklara giren kamyon ve beton mikserlerinin engellenmesinin sadece İBB Ulaşım Daire Başkanlığı'nın sorumluluğunda olduğunu belirttiler.

Sosyal medyadan tepkiler...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir