Görüş Bildir

Google Sanal Gerçeklik İçin Ayrı Departman Kurdu

Anasayfa > Gündem

Google , sanal gerçeklik yarışında geride kalmamak için şirket çatısı altında sanal gerçekliğe özel ayrı bir departman oluşturma kararı aldı. Resmi olarak satışa çıkan Oculus Rift ve yakında piyasaya sunulması beklenen HTC Vive ‘ın da gelişiyle, 2016’nın sanal gerçekliğin yılı olacağını söyleyebiliriz.

Google’dan bir sözcünün de doğruladığı fakat detaylarını paylaşmadığı bu söylentiye göre, şu anda Gmail, Drive ve Docs gibi ürünlerin başındaki isim olan Clay Bavor , Google’ın sanal gerçeklik bölümünün başına geçmeye hazırlanıyor.

Cardboard , 2014’te tanıtıldığından beri olumlu yorumlar alıyor olsa da Oculus Rift kadar heyecan uyandırmıyor gibi. Resmen satışa sunulan Facebook’un sanal gerçeklik gözlüğünün yanında Carboard biraz sönük kaldı. Tabii Oculus’un daha çok oyun odaklı olduğu da bir gerçek. Facebook’un Oculus yatırımı ve projenin daha da geliştirilmesi üzerine çok ciddi şekilde çalışması, Google’ın video içerik alanındaki kazancını tehdit ediyor gibi görünüyor. Facebook’un kendi video servisini hayata geçirmesi de bunu kanıtı. Yapılan yorumlara bakılırsa Google, geleceğin video içerikleri yarışında geri kalmak istemiyor ve o yüzden de sanal gerçekliğe odaklanıyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
2
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?