Gmail'de Yeni Dönem!

 > 
24PAYLAŞIM

Google+ Kullanımını Arttırmak İçin Gmail de Devreye Sokuldu

Google+ Kullanımını Arttırmak İçin Gmail de Devreye Sokuldu

YouTube’da yorum yapmak için Google+ üyeliğini zorunlu hale getiren Google, bu yönde tepkiler aldıysa da sosyal ağının aktif kullanıcı sayısını artırmayı başarmıştı. Google+’ı öne çıkarmak ve arama motoru optimizasyonunda önemli faydalar gösteren Google’ın sosyal ağın kullanılırlığını artırmak için devreye soktuğu son koz ise Gmail.

Google bugün yaptığı duyuruda Gmail’de e-posta gönderirken, kullanıcının adresi kayıtlı olmasa bile, eğer Google+’da bağlantısı varsa e-posta atabilme özelliğini tanıttı. Google+’ın aktif kullanıldığı internet dünyasında önemi bir adım olarak nitelendirilebileceğini söylememize karşın, bu adımın Google+’ın kullanımını artırmak için atılmış olması da tepki çekebilir.

Görselle tanıtımı yapılan özellikte e-posta gönderiminden bir örnek verilmiş. ‘Kime’ bölümüne harfin girilmesiyle otomatik tamamlama devreye girerek adresi kayıtlı kullanıcıların gösterilmesine ek olarak Google+ bağlantıları da artık yerini alıyor. Burada Google+ hesabı aracılığıyla e-posta almak istemeyenler güvenlik ayarlarına giderek hiç kimse veya belirledikleri diğer seçenekleri düzenlemeleri gerekmekte.

Gmail’in yeni tasarımıyla e-postaları ayrı kategorilerde değerlendirmeye başlamasıyla Google+ aracılığıyla gelen e-postaların Sosyal kategorisinde yer alacağı Google’ın blogunda yaptığı duyuruda dikkat çeken noktalardan birisi.

Google tüm ürünlerini tek hesap altında birleştirerek buradan önemli bir entegrasyona imza attı. Google’ın buradan elde edeceği fayda yeniledigi hizmet sartlari ile reklam gelirlerinde etkisini gösterecektir. Facebook’un tek hesapla kademeli olarak kullanıcısına içinde Social Graph arama motorunun da bulunduğu farklı özellikleri sunmasına karşılık, farklı özellikleri tek hesapta birleştirmeye çalışan Google’ın uzun vadede nasıl bir başarıya ulaşacağını birlikte göreceğiz.

webrazzi

Haberin Tamamı İçin:

Gmail'de Yeni Dönem!

Gmail'de Yeni Dönem!

Gmail kullanıyorsanız, büyük bir ihtimalle Google+ hesabınız da vardır. Bu Google+ hesabı bugüne kadar sizin için pek bir şey anlam ifade etmemiş olabilir ancak, bu durum değişmek üzere. Google’ın Gmail’e yapılacağını duyurduğu yeni güncelleme ile, tüm Google+ kullanıcıları, onlara e-posta adresini vermemiş olsanız bile size e-posta gönderebilecekler.

Güncelleme, Google+ hesabınızı Gmail hesabınıza bağlıyor ve tanımadığınız Google+ kullanıcıları size e-posta göndermek için Gmail adresinize ihtiyaç duymuyor. Tanımadığınız bir Google+ kullanıcısından aldığınız e-postayı yanıtlamadığınız sürece, karşıdaki kişi e-posta adresinizi öğrenemiyor. Yine de, bu yabancılardan gelen e-postalar gelen kutunuzda, diğer e-postalardan farksız şekilde listelenecek.

Tanımadığınız kişilerin gelen kutunu istila etmesini istemiyorsanız, Google+ hesabınıza girip, kimlerin size e-posta atabileceğini ayarlayabileceksiniz. Yine buradan, hiçbir Google+ kullanıcısından e-posta almamayı da seçebileceksiniz.

Google, güncelleme hayata geçirildiğinde tüm kullanıcıların e-posta yoluyla bilgilendirileceğini açıkladı.

Cumhuriyet

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir