Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Genelkurmay Yalan Söylüyor

25PAYLAŞIM

Genelkurmay Yalan Söylüyor

Genelkurmay Yalan Söylüyor

BBP lideri Destici, Muhsin Yazıcıoğlu hakkında GenelKurmay'ın açıklamaları için; "GenelKurmay'ın Açıklaması Doğru Değil" ifadelerini kullandı...

Seçim çalışmaları kapsamında Erzurum'a gelen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili olarak Genelkurmay tarafından yapılan açıklamayı doğru bulmadıklarını söyledi.

Yerel seçimlere sayılı günler kala seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Bayburt mitingi öncesi Erzurum'da partililerle bir araya geldi. Erzurum Havalimanında partililerle görüşerek bir basın açıklaması yapan Destici, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili Genelkurmay tarafından yapılan açıklamayı doğru bulmadığını ifade etti. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, " 5 yılda 4 dakikalık radar kayıtlarının akıbeti neden öğrenilemiyor hala muallakta ve tatmin edici cevaplar verilemiyor " dedi.

GENELKURMAY NE DEMİŞTİ?

Genel Başkan Destici, şöyle konuştu:

"Özel yetkili mahkemelerin kapatılmasıyla birlikte dosya yerel mahkemeye Maraş'a gitti. Son süreçte özellikle Muhsin Yazıcıoğlu rahmetli genel başkanımız öldürüldü diye toplumda oluşan bu algının ana sebeplerinden bir tanesi de 4 dakikalık radar kayıtlarının ulaşılamamış olması yada tatmin edici cevaplar kamuoyuna bize ve savcılığa gönderilmemiş olması ya da Meclis Araştırma Komisyonuna, Devlet Denetleme Kurulu'na cevap verilmesi, daha sonra Devlet Denetleme Kurulu raporunu yazdıktan sonra bu konuda cevap verilmesi, Genelkurmay'daki kadro değişikliğinden sonra cevap verilmesi ve o cevaplarında tatmin edici olmaması üzerine savcılığın, bizlerin, avukatlarımızın talebiyle savcılığın yazısıyla Genelkurmay, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bazı kısımlarına, basına yansıdığı için söylüyorum. Çünkü biz bunları basına yansıtmadık veya bilirkişiler raporlarını bitirmeden basına yansımasını istemiyorduk ama başka kaynaklardan ve en son Genelkurmay'ın kendisi bunu açıklamış oldu tabi avukatlarımız bu konuya hassasiyet ve titizlikle bir cevap verdiler. Biz şu anda bilirkişi tarafından hazırlanacak raporu bekliyoruz.

Yani BBP olarak elbetteki oralara gidildi oralarda incelemeler yapıldı ama bilirkişiler raporunu açıklamadan Genelkurmay tarafından böyle bir açıklama yapılmasını şahsen doğru bulmadık ve bunu yadırgadık. Çünkü bu bilirkişileri etkileyen ve kamuoyunu da yanıltmaya yönelik bir açıklama olarak görüyoruz. Keşke Genelkurmay böyle bir açıklama yapmasaydı. Keşke savcıların hükmünü bu iş bırakılsa bizim beklentimiz buydu ama bizim avukatlarımız zaten hem ailenin hem de partinin avukatları bu konuda birlikte gerekli cevabı verdiler ve neticede bu çalışmalar devam ediyor.

Bilirkişiler raporlarını açıkladığında kamuoyu daha detaylı bilgiye sahip olacaktır ama benim buradan sormak istediğim bir şey var neden 5 yıl? 5 yılda 4 dakikalık radarların akıbeti neden öğrenilemiyor hala muallakta ve tatmin edici cevaplar verilemiyor. Ya da oradaki hava hareketliliği 5 yıl boyunca çok mu zordu yani olaydan kısa bir süre sonra orada gerçekten bir hava hareketliliği olmuşsa orada uçan uçaklar kim ne kadar yakın mesafeden geçmiş gerçekten helikopteri düşürebilir mi düşüremez mi çok rahat bir şekilde bunları uzmanlar ortaya koyarlar. Hala bugün bizim geldiğimiz noktada en büyük şüphelerimizden bir tanesi bu radar kayıtlarının verilmemesinden dolayı bu helikopteri uçaklar düşürdü ama yanlışlıkla mı bilerek mi devletin en tepelerinde bile bu kuvvetli şüphe olarak devam ediyorsa biz bu işin peşin bırakmayacağız."

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir