Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Game of Thrones Haneleri Türkiye'de olsaydı Ne Olurdu?Haritamız Nasıl Değişirdi?

0PAYLAŞIM

5 yıldır kesintisiz izlediğimiz Game Of Thrones'un soylu haneleri Türkiye'ye göç etse nerelere yerleşirdi?

Siyasi Harita

King's Landing-İstanbul,Trakya

Malumunuz Kralın Şehri, Westeros'un en büyük şehri ve bulunduğu bölgenin özel bir statüsü var. Kralın toprakları herhangi bir haneye sabit olarak bağlı değil. Kral kimse onun hanesine geçiyor.. İşte Türkiye'de de kralın şehri İstanbul olurdu. Kralın topraklarıysa Trakya,İstanbul,Sakarya,Çanakkale ve Kocaeliyi kaplardı.. Ejder Kayasıysa muhtemelen Büyükada olurdu..

Arryn, Eyrie - Muğla, Kelebekler Vadisi

Vadileri ile ünlü Arrynler Türkiye'de ki sayılı vadilerden birini Kelebekler Vadisine yerleşirlerdi..

Lannisport - İzmir

Lannisport Westeros'un en büyük liman şehri ve en yaşanılası yerlerden birisi size biryerleri hatırlattı mı? Evet İzmir.. Lannister hanesinin kalesi Casterly Rock'da Karşıyaka sırtlarında Yamanlar'da olurdu.. Dizide zenginliği altın ve gümüş madenlerinden alan Lannisterlar Türkiye'de gücünü Balıkesir, Bursa ve Kütahya'da ki bor madenlerinden alırdı.. Lannister topraklarındaki Crakehall ve ormanları Bursa olurdu. .Zamanla Bor madenleriyle güçlenen Lannisterlar ekonomik krizdeki Yunanistan'ı satın alır ve kendilerine yeni bir krallık kurarlardı..

Tyrell, Menzil - Çukurova,Konya Ovası

Verimli toprakları sayesinde büyük güç elde etmiş Tyreller ülkemizin verimli ovalarına yerleşir büyük bir yüzölçümü kaplarlardı..Armalarındaki gül motifi ilişkisiyle Isparta'ya yerleşirlerdi.Highgarden Isparta'da olurdu..Westeros'un en büyük ikinci şehri üstatların eğitim Gördüğü Oldtown, Eskişehre taşınacaktır.Eskişehir tam öğrenci şehri yeağğ olacaktır.

Karadeniz - Baratheon

Westeros'ta Fırtına Toprakları'nda yaşayan Baratheonlar ülkemizn fırtına topraklarına Karadeniz Bölgesine gelecektir.Kısa zamanda balıkçılıkta ilerleyecek Baratheonlar varislerine Dursun Baratheon Temel Baratheon adlarını koyacaklardır..Melisandre, Stannis'i büyüyle değil temel fıkralarıyla kandıracaktır..Stannis'te belki de ilk defa gülecektir.Baratheonların kalesi Fırtına Burnu Sinopta Sinop Burnunda olacaktır..

Tully-Elazığ,Malatya

Stark-Doğu Anadolu Bölgesi

Kış insanı Starklar soğuktan vazgeçmeyecek ülkemizin soğuk diyarlarına göç edecekelrdir.Ünlü sözleri "Winter is Coming" gış geliyor'a evrilecektir..Erzurum'a yerleşen Starklar zamanla kültürel asimileye uğrayıp Ramazan'da dışarıda yemek yiyenleri duvara göndereceklerdir..

Greyjoy/KKTC

Güçlerini denizden alan Greyjoylar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine yerleşeceklerdir..Çok geçmeden bağımsızlık ilan edip isyan edecekler, ayşenin tatile çıkmasıyla beraber isyan sonlanacaktır..

Martell-Güneydoğu Anadolu

Yine Westeros'un en sıcak bölgelerinde yaşayan Marteller Türkiyenin en sıcak bölgesine yerleşeceklerdir..Sunspear'da ki subahçeleri birden balıklıgöle dönüşecektir..

Sur

Sur Westeros'ta ki gibi en kuzeyde değil en güneyde olacaktır.Sebebiyse PKK gibi yabanıllar IŞİD gibi ötekiler yüzündendir.Sur buzdan değil kaya ve topraktan yapılacaktır.18 yaşına gelen her genç 1 yıl boyunca sur'a askerlik yapmaya gidecektir..

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir