Seçim Varsa, Aysal Yok!

 > 
90PAYLAŞIM

Seçim Varsa, Aysal Yok!

Seçim Varsa, Aysal Yok!

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal Mali Genel Kurul'da seçim ile ilgili çok çarpıcı bir açıklama yaptı. Aysal, "2016'dan sonra yokum. Bu sene seçim kararı alınırsa adayınız ben değilim" dedi.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal Mali Genel Kurul'da seçim ile ilgili çok çarpıcı bir açıklama yaptı. Aysal, "2016'dan sonra yokum. Bu sene seçim kararı alınırsa adayınız ben değilim" dedi.

Galatasaray Kulübü'nün yıllık olağan mali genel kurul toplantısı yapıldı. Ünal Aysal yönetimi genel kurul üyeleri tarafından ibra edilirken, başkandan flaş bir açıklama geldi. 2017 yılında başkan olmanın planları arasında olmadığını söyleyen Aysal; “Ben zaten 2016’dan sonra olmayacağım. Eğer bu sene seçim kararı alınırsa da aday olmam” dedi.

Galatasaray’da genel kurulun maddelerinden biri de seçim oylamadı. Eğer genel kurul üyeleri seçim olmasını isterse Sarı-kırmızılılar mayıs ayında seçime gidecek.

TotemSpor

Haberin Tamamı İçin:

"Bu Borçları Biz Yapmadık"

"Bu Borçları Biz Yapmadık"

Galatasaray Yıllık Olağan Mali Genel Kurulu'nda Ünal Aysal çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Yıllık Olağan Mali Genel Kurulu'na Duygun Yarsuvat divan başkanlığı yaptı. Yönetimden Başkan Yardımcısı Candan Erçetin ile yönetici Aka Gündüz Özdemir kongrede yer almadı.

Adnan Öztürk, Abdurrahim Albayrak, Hayrettin Kozak, Taner Aşkın'nın aralarında bulunduğu 201 kişi tarafından hazırlanan önerge ile toplantı gündeminde ek olarak yer alan 11, 12 ve 13. maddelerin daha sonra görüşülmesi istendi.

Bu önerge tartışmaları beraberinde getirdi. Başkan Ünal Aysal ve ekibi, muhalefet tarafından hazırlanan bu önergeyi kısmen kabul ederken, borçlanma yetkisiyle ilgili ısrarlarının devam ettiğini dile getirdi.

Aysal "Gündeme ek olarak konulan bu maddeler ile camiada birleşme, tereddütleri ortadan kaldırmak ve birlik beraberlik hedefledik. Bu bakımdan biz bunları istedik. Zaman yokluğu nedeniyle bazı sıkıntılar olabilir. Ada ve genel af daha sonra görüşülebilir. Ancak yetkiler nedeniyle ısrarcı olacağız. Yetkiler şahıslara değil yönetimlere verilir. Bugün verilecek yetkiler bir sonraki yönetim kurulu için de gereklidir. Seçim olsa bile diğer adaylar bunu görerek hareket edeceklerdir. Yeni yetkiler değildir. Biz sadece uzatılmasını ümit ediyoruz.

3 maddeden 2'sinin daha sonra görüşülmek üzere ertelenmesine karşı olmayız. Ancak borçlanma yetkisiyle ilgili ısrarcı olacaklarını söyledi" diye konuştu.

Diğer taraftan 'Genel Af'la Oğuz İmregün Adnan Polat dönemine dikkat çekerek, "Bu adamlar ceza almadı ki. Mahkemeye gidip aklandılar. Özür dilemek gerekli. Bu adamlar rencide edilmiştir. Galatasaray hatalarından dönme faziliyetine sahiptir" diye konuştu. Salondakiler bu konuşmayı alkışladılar.

Yapılan oylamada genel af ve Galatasaray Adası'yla ilgili gündeme ek olarak konulan 13 ve 12. maddelerin daha sonra görüşülmesine oy çokluğuyla karar verildi. Ancak borçlanma yetkisiyle ilgili 11. madde tam bir strateji savaşına döndü. Muhalefet 9 Temmuz 2011'de verilen yetkilerin 31 Mayıs 2016'ya ertelenmesi konusunun daha sonra görüşülmesini istedi. Ancak Aysal bu yetkilerin bu toplantıda görüşülmesinde ısrar etti. Yapılan oylamada oy çokluğuyla 11. Maddenin görüşülmesine karar verildi.

Aysal'dan itfaiyeci açıklaması!

Galatasaray Başkanı Ünel Aysal kongredeki konuşmasında şunları söyledi:

Büyük camiayız büyük sorumluluklarımız var. Meselelerimiz bazı arkadaşların düşündüğünden çok farklı noktada. Bir çivi bile çakmadınız demiş bir arkadaş. Türkiyede zor bir dönemden geçiyor Marangozculuk için değil itfaiyecilik için geldiğimi düşünüyordum. Neler yaptığımızı biraz anlatacağız.

Beni bu göreve sizler getirdiniz. 4 cephede sportif, mali, idari ve marka değeri...

Mali açıdan bizim için büyük ve hayati önem taşıyan günler geride jaldı. Avrupanın gelir bakımından 16. büyük kulüp noktasına erişmiş durumdayız. 2013 kulüp solo bütçesi ciddi bir gelir fazlası ile kapanmıştır. Gelir ve sportif açıdan Avrupa devleri arasındayız. 2012-13'te toplam 83 kupa 1000'in üzerinde madalya. Erkek ve Kadın basketbol takımında emeği geçen herkesi kutlamak ve teşekkür etmek istiyorum. Başarılar diliyorum bunu hak ettiler

Bu borçları biz yapmadık!

Biz 3 yıldır bir kriz yönetimi gerçekleştirdik, kimseye de taviz vermedik. Şikayetler, mahkemeler, iddialar. Ama hiçbiri bizi hedeften saptıramadı. Bu borçları biz yapmadık. Biz bu şekilde devraldık. Gemiyi karaya oturtmamak ve borçları azaltmak üzere devraldık. İki yönetim zor bir dönemi bir arada geçirdi. 4 büyük kulüpten an sağlıklısı Galatasaray'dır. Futbol takımları özkaynak durumuna göre Beşiktay -325, Fenerbahçe -222, Trabzonspor -56 milyon lira iken Galatasaray'da bu rakam -49 liradır.

''Cesur bir adım attık''

3 büyük takım arasında en genç takımı Galatasaray'ın. Gelenlerin yaş ortalaması 21.3, gidenlerin ortalaması 28.25.

Son 5 sezonda Galatasaray'a transfer edilen oyuncuların ortalama yaşı 25.72 Borçlarımızı yeniden yapılandırılması ve 5 yıllık vadeli yayılma projesi sonuçlanmak üzeredir. Sporcu ve teknik kadro ücretlerinin toplam giderlere oranını yüzde 61'e çektik. Yüzde 100'e varıyordu. Bu da hiç bir büyük transferi hesapsız kitapsız yapmadığımığızı gösteriyor. Hedef 5 yıl içinde yüzde 50 seviyesine çekmektir Arazi satışı olarak değil, bir artı değer elde edilecek bir projelendirme ile pazarlanmalıdır.

Umarım bu da Riva arazisini satacaklar iddialarını da ortadan kaldırır.

Ana gelir yani arsa bedeli kesinlikle borç kapatmak için kullanılmamalıdır.

Eurosport

Haberin Tamamı İçin:

Galatasaray'da Mali Kongre Başladı

Galatasaray'da Mali Kongre Başladı

Galatasaray Kulübü'nün yıllık olağan mali genel kurul toplantısı başladı.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Anadolu Auditorium'da başlayan mali kongrede, genel kurul divan başkanlığına Prof. Dr. Duygun Yarsuvat seçildi. Kongre divan heyetinin belirlenmesinin ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla genel kurul toplantısına başlanırker, katılımcı üye sayısının açılışta 586 olduğu belirtildi.

Genel kurulda Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, 3 eksikle yerini aldı. Kongrenin başlangıcında, sarı-kırmızılı yöneticilerden Aka Gündüz Özdemir, Necati Demirkol ve Candan Erçetin yer almadı. Necati Demirkol'un, kulüp icra kurulu başkanı Lutfi Arıboğan'la birlikte, Rusya'nın Ekaterinburg kentinde Galatasaray Odeabank ile Fenerbahçe arasında oynanacak FIBA Kadınlar Avrupa Ligi finalini izlemeye gittikleri öğrenildi.

Galatasaray Kulübü'nün 2013 yılı mali ve idari konuları ile 2014 yılı bütçesinin görüşüleceği genel kurulda Ünal Aysal yönetimi, 2013 yılı için üyelerden mali ve idari yönlerden ibra edilmeyi isteyecek.

Kulüp faaliyet ve denetim raporlarının okunacağı genel kurulda, 2013 yılında yapılan erken seçimle ilgili Dernekler Masası'ndan gelen yazı ve Divan Kurulu mütalaasını üyelerle paylaşılacak. Seçimin bir yıl için mi yoksa 3 yıl için mi yapıldığı konusundaki tartışmalara değinilecek olan gündem maddesinde görüşme açılacak.

Hisse ve gayrimenkullerin değerlendirilmesi yetkisinin uzatılması istenecek

Galatasaray yönetimi, 9 Temmuz 2011 tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü mali genel kurulda kabul edilen, kulüp hisse ve gayrimenkullerin değerlendirilebilmesi ile ilgili yetkinin 2016 yılına kadar uzatılmasını talep edecek.

Yönetim, yetkilerin 21 Mayıs 2016 tarihine kadar uzatılması talep edilen gündem maddesinde, mevcut gayrimenkuller, kulüp hisseleri ve Riva arazisiyle ilgili tasarrufta bulunma, yeni gayrimenkullerin kulübe kazandırılıp yine bu taşınmazlar üzerinde tasarrufta bulunabilme yetkisi isteyecek.

Galatasaray Adası için yeniden kiralanma talebi

Sarı-kırmızılı yönetim, mevcut kiracısıyla davalık olduğu Galatasaray Adası'nın yeniden kiraya verilebilmesi konusunu üyelere sunacak.

Galatasaray Adası'nın reklam alanları gelirleri dahil olmak üzere, yıllık 2 milyon 500 bin ABD Doları altında olmamak, kulüp üyelerinin kullanımına tahsisli bir restoranın ve havuzun ayrıcalıklı olarak kullanımının muhafaza edilmesi koşullarıyla kiraya verilebilmesi için yetki talebinde bulunacak.

Disiplin cezalarına af konusu görüşülecek

Mali genel kurulun en önemli maddelerinden biri olarak, kulübün 1995 yılından itibaren verilen tüm disiplin cezalarının affedilmesi konusu oylanacak.

Camiada birlik, beraberlik ve iç huzurun güçlendirilmesi amacıyla, 1995 yılından bugüne kadar verilmiş kulüpten ihraç dahil her türlü disiplin cezaları ile ibrasızlık kararlarının kaldırılması konusu üyelerin oyuna sunulacak.

Bu maddenin kabul edilmesi durumunda, Adnan Polat başkanlığındaki yönetimin 2011 yılı mali genel kurulundaki idari yönden ibrasızlığı da kalkmış olacak.

Muhabir: Mehmet Fatih Duman  | AA

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir