Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

FT: 'Paris Saldırılarının Ardından Türk Komplo Teorileri Aldı Başını Gidiyor'

 > -

Britanya’nın saygın gazetelerinden Financial Times, üçü saldırgan 20 kişinin ölümüyle sonuçlanan Paris saldırılarıyla ilgili Türk ve Rus yetkililerin ortaya attıkları komplo teorilerini sayfalarına taşıdı.

Gazetenin İstanbul temsilcisi Daniel Dombey ve Moskova temsilcisi Courtney Weaver imzası taşıyan haberin başlığı, “Paris saldırılarının ardından Rus ve Türk komplo teorileri aldı başını gidiyor.

Haberde, “Komplo teorisyenleri, radikal İslamcılar yerine yabancı istihbarat servislerini suçluyor” ifadesi kullanıldı.

Erdoğan’dan Görmez’e…

İlk olarak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “İslam dünyası üzerine oyunlar oynandığını” ileri sürdüğü konuşmasına yer verildi.

Komplo teorilerine yer verilen isimlerden biri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek. Gökçek, katıldığı bir toplantıda, “İsrail, Avrupa’da bu işin (Filistin’in tanınması) gelişmesini kesinlikle ve kesinlikle istemiyor. İşte onun için bu tip olayların arkasında kesinlikle Mossad var. Mossad bu olayları çıkartmak suretiyle İslam düşmanlığını körüklüyor. Baskından sonra 50’ye yakın camide veya başka yerlerde Müslümanlara hücum oldu. Bu olaylar dünyaya yansıtılmıyor. Bunun altında tamamıyla Filistin’in tanınmaması ve Müslümanların sindirilmesi yatıyor” dediğine işaret edildi.

Bir başka isim AKP dış poltika sözcüsü Ali Şahin. Haberde Şahin’in, cinayetlerin Müslümanları ve İslam’ı suçlamak için tezgahlandığından kuşkulandığına dikkat çekildi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in saldırıları ‘algı operasyonu‘ olarak tanımladığı da hatırlatılan haberde, Görmez’in sonradan ifadelerini yuvarladığı belirtildi.

Diken

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir