Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fikret Orman Yeni Yabancı Kuralını Değerlendirdi

 > -
Fikret Orman Yeni Yabancı Kuralını Değerlendirdi

Beşiktaş Başkanı Orman: "Türk sporu açısından, özellikle Anadolu kulüpleri için çok sıkıntılı olacağını düşünüyorum. Çok büyük paralar, dövizler yurtdışına gidecek. Yine birçok menajerin zengin olacağını düşünüyorum"

Beşiktaş Kulübü Bakanı Fikret Orman, yeni yabancı kuralına göre kendilerini organize edeceklerini, ancak önümüzdeki yıl 8 ya da maksimum 9 yabancı oyuncunun kadrolarında bulunacağını söyledi.

Orman, Antalya'daki Kulüpler Birliği Vakfı toplantısından sonra BJK TV'ye yaptığı açıklamada, yeni yabancı oyuncu kuralı ile ilgili olarak, "Bizim fikrimiz, yeni yabancı kuralının kademeli olarak hayata geçmesiydi. Ancak gördük ki bütün kulüpler buna çok sıcak bakıyor. Diğer bütün kulüpler sezon sonunda kuralın hayata geçmesini istiyordu. Sadece Eskişehirspor, bizimle aynı düşüncedeydi. Biz toplantıda da söylediğimiz gibi buna uyarız. Türk futbolu için endişelerimizi de ifade ettik. Artık bu saatten sonra yeni kurala göre kendimizi organize edeceğiz" diye konuştu.

Futbol takımının transfer ve yapılanmasında aynı strateji ile devam edeceklerini anlatan Fikret Orman, şöyle devam etti:

"Bu kural, stratejimizde fazla bir şey değiştirmeyecek. İstikrarlı bir büyümenin ancak yerli oyuncularla, Beşiktaş ile gönül bağı olan oyuncularla olabileceğine inanıyoruz. Yine genç oyuncular yetiştirmeye, yerli oyunculara ve altyapımıza yatırım yapmaya devam edeceğiz. Yeni kural bizi fazla etkilemeyecek, çünkü bizim kurduğumuz ve planladığımız kadro ortada. Önümüzdeki sene 14 yabancı oyuncu serbest diye, 14 yabancımız olacak şeklinde bir şey de yok. Tahmin ediyorum önümüzdeki yıl 8 ya da maksimum 9 yabancımız olur."

Fikret Orman, ayrıca yeni transferleri Alexander Milosevic'in yetenekli ve önemli bir istikbal vadeden genç bir oyuncu olduğunu söyledi.

"Yabancı kuralı sıkıntı yaratabilir"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yabancı transferdeki sınırlamanın kaldırılmasıyla ilgili, "Türk sporu açısından, özellikle Anadolu kulüpleri için çok sıkıntılı olacağını düşünüyorum. Çok büyük paralar, dövizler yurt dışına gidecek. Yine birçok menajerin zengin olacağını düşünüyorum" dedi.

Beşiktaş'ın yarın International Royal Cup kapsamında River Plate ile yapacağı hazırlık maçı için Alanya'ya gelen Orman, Alanya Beşiktaşlılar Derneği'ni ziyaret etti.

Orman, burada yaptığı konuşmada, Beşiktaşlılarla bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

İmkanı olduğu sürece her yere gitmeye çalıştığını belirten Orman, "Bizim bir farklılığımız var. Biz farklıyız. Farklılığımızı göstermek için her derneğimizin olduğu ortamda herkesin o farklılığı göstermesini bekliyoruz" diye konuştu.

Yabancı transferdeki sınırlamanın kaldırılmasıyla ilgili bir soru üzerine Orman, Beşiktaş açısından sıkıntı olacak bir durum olmadığını ifade etti. Her duruma hazırlıklı olduklarını vurgulayan Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yerli oyuncuya yatırım yapmaya devam edeceğiz. Çünkü başarının Beşiktaş ruhunu taşımayan insanlar tarafından olabileceğine inanmıyorum. Onun için de Beşiktaşlı hisseden yerli oyunculara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Buna devam edeceğiz ama Türk sporu açısından, özellikle Anadolu kulüpleri için çok sıkıntılı olacağını düşünüyorum. Çok büyük paralar, dövizler yurt dışına gidecek. Yine birçok menajerin zengin olacağını düşünüyorum. Allah sonunu hayır eylesin."

Bir gazetecinin, oyuncu transfer edip, etmeyeceklerini sorması üzerine Orman, "Var. Bitmeden de açıklama yok" cevabını verdi.

Eurosport

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir