Erkekler Yaptığında Sıkıntı Olmayan Ama Kadınlar Yaptığı Zaman Yer Yerinden Oynayan Durumlar

-

Toplumlar ne kadar gelişirse gelişsin bazı zihniyetler asla gelişmiyor. Hatta bazen geriye doğru gittiği bile oluyor. Erkekler yaptığında normal karşılanan ama kadınlar yaptığı zaman insanlar tarafınca baskıya maruz bırakılan durumları derledik.

Doğmak...

Herkes bilir ki, bir anne adayı erkek çocuk doğuracağı zaman aile tarafından daha da övgü alır. Burada asıl sıkıntı o 'soy' kavramını büyütme sapkınlığından gelir...

Seks yapmak...

Küçük yaşta seks yaptığı bilinen bir erkek 'helal koçuma' gibi cümlelerle poh pohlanırken, kadının ilk seks deneyimini öğrenen aileler çılgına döner. Namus lekesine çevirirler durumu.

Şehir ya da yurt dışında okumak...

Erkek bir çocuk kendi özgürlüğüne erken yaşta kavuşabilecekken kadın bireye bu özgürlüğü vermeyen binlerce aile var.

Gece geç saatlerde sokakta olmak...

Eğer gece geç saatte evde değil de sokaktaysan sana 'kötü yola düşmüş' gözüyle bakar akrabaların, komşuların belki de ailen.

Ulu orta her yerde işeyebilmek...

Erkek dediğin çişi geldiğinde her yere rahatça işeyebilirken, kadının işediği görenler neye uğradığını şaşırır. Eh artık buna da karışmayın ya!

Biten bir ilişkiden sonra dağıtmak...

Erkek gider içer, başka kadınlarla birlikte olur. Çevresi 'erkek adamdır, acısını azaltıyor.' derken, bunu bir kadın yapsa toplum ve çevresindeki insanlar ona 'kötü kadın' demeyi seçer.

Aldatmak...

Erkek sevgilisini, eşini aldattığında 'Erkek adamdır, yapar. Affet kızım.' cümleleri duyarsınız ama aldatan taraf kadın ise siz o zaman görün cümbüşü. Aldatmayı savunmuyoruz, iki tarafa da aynı tepki verilmeli diyoruz.

İstediğin gibi giyinebilmek...

Erkek istediği her şeyi giyebilir fakat kadın her zaman giyimine dikkat etmek zorundadır.

Tek gecelik ilişki yaşamak...

Erkek yapınca 'çapkın' kadın yapınca 'vay vay vay' olur.

İşkolik olmak...

Erkek işkolikse işinde gücünde denir, kadın işkolikse 'evini kim toparlıyor?' olur.

Sesli gülebilmek...

Erkekler ortamlarda istediği tonda güler ama kadın güldüğü zaman gözler hemen onun üzerine çevrilir.

Yalnız yaşamak...

Bir kadının tek yaşıyor olmasının altında sürekli seks yapma özgürlüğü yatmaz ha yattı diyelim kime ne?

Feminizm, kadını erkekten üstün görmek değildir. İnsana değer vermek ve iki cinsiyetin de eşit olabileceğini savunmaktır. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lpscallistotr

Kadınım ama yaptığınız içeriğe bakılırsa Feminizm'in eşitlik olduğunu da savunmanız gülünç olur. Bu içeriği yapan kişi kadını üstün görüyor bence! Erkeklerden ağlama, kadınlardan gülme hakkı çalındı. Ve bu kadar tepki veren feministlere erkeklere yapılanın daha büyük bir haksızlık olduğunu hatırlatırım.

eastking

anladığım kadarıyla biz erkekler olarak kendimizi sikiyoruz.

serdar-keykubatli

Bu yaklaşım tarzı kadar salakça birşey olamaz parazit gibisiniz. Sorunun asıl kaynağı yapılan bu kıyaslamalar artık. Erkek aldattı kadında aldatsın yada erkekler aldatabiliyor diye kadın aldatsın, hiçbirşey karşılıksız kalmasın vs. bunun yerine aldatma, ortalıkta işeme, tek gecelik ilişki vb şeylerin doğrulugunu yanlışlığını anlatmaya çalışsanız ?

kagan-katmer

Ya gene başladınız. Asla ama asla istediğinize sahip olamayacaksınız. Neden biliyor musunuz? Bizi tanıyamadığınız, sadece salladığınız için.

evrendrmz

Bir şey diyimmi? Erkek egemen bir dünyada bu kadar çok abarttığınız için hiç bir zaman bu haklara sahip olamayacaksınız

Görüş Bildir