Erdoğan 'Kıçı Kirli Bazıları Sınırda Bize Tehdit Sallıyor' Dedi ve ABD'ye Seslendi: 'Teröristlerle Aramızda Durmayın'

 > -

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sınırda 30 bin kişilik YPG ordusu kuracağını açıklayan ABD'ye karşı bugüne kadarki en sert çıkışını yaptı ve Amerikan askerlerini kastederek, “Teröristlerle birlikte olanları toprağa gömmek mecburiyetinde olmayalım” dedi. Erdoğan ayrıva 'harekât her an başlayabilir' mesajını yineledi. 

DHA'da yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sincan'da yapımı tamamlanan Kazan Soda Elektrik Fabrikası Açılışı'nda konuştu. Dün YPG’nin kontrolündeki Afrin’e yönelik operasyon yapılacağını açıklayan Erdoğan, bugün ise daha sert bir dille yaptığı konuşmada ABD'yi hedef aldı.

'Türkiye'yi kendi kabuğuna çekmek istiyorlar'

Erdoğan konuşmasında, “Ne yaparlarsa yapsınlar, bizi engelleyemeyecekler. Bazıları bize bazı akıllar veriyor, ‘E Türkiye de artık yerini konumunu bilsin’ diyor. Biz Türkiye’yiz ya, biz sıradan bir çadır devleti değiliz. Bu millet küllerinden doğmuş bir millet. Bu millet tarih yazmış bir millet. Kıçı kirli bazıları sınırda bize tehdit sallıyor. Türkiye’yi kendi kabuğuna çekmek istiyor.” ifadelerini kullandı.

'Kendi kararımızı kendimiz veriyoruz, operasyonlar devam ediyor'

Erdoğan şöyle devam etti: “PYD-YPG-DEAŞ’mış topunuz gelin, tepenize ineceğiz. Şu anda obüslerle zaten vuruyoruz, vurmaya devam edeceğiz. Terör örgütlerini ortadan kaldırmak istiyorsanız ve eğer stratejik, model ortaksak bu işi bizimle yapmak durumundasınız. Kendi kararımızı kendimiz veriyoruz, şu anda da operasyonlar devam ediyor.”

'Harekat her an başlayabilir'

Erdoğan, ‘Kuzey Ordusu’ girişimini de hedefe oturttu: “Bize düşen bu terör ordusunu doğmadan boğmaktır. TSK, en kısa sürede Afrin ve Münbiç meselesini halledecektir. Harekat her an başlayabilir. Ardında da sıra diğer bölgelere gelecektir. Tek bir terörist bırakmayana kadar bu operasyonlar sürecek.”

'Terör örgütünün üstlerindeki bayraklarınızı siz kendiniz indirin ki, biz size teslim etmek zorunda kalmayalım'

Cumhurbaşkanı, YPG saflarında sık sık görülen ABD askerlerinin taşıdığı bayraklarını kastederek şu ifadeyi kullandı: “Müttefiklerimize söylediğimiz şudu: Teröristlerle aramızda durmayın. Katil sürüleri ile aramıza girmeyin. Ortaya çıkabilecek, istenmeyen hadiselerden biz sorumlu olmayız. Terör örgütünün üstlerindeki bayraklarınızı siz kendiniz indirin ki, biz size teslim etmek zorunda kalmayalım. Teröristlerle birlikte olanları toprağa gömmek mecburiyetinde olmayalım. “

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriIŞİDKatilRecep Tayyip ErdoğanTerörTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir