Erdoğan'dan Leyla Zana Açıklaması: 'Önce Yemin Etmesi Lazım'

 > -

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP'li vekillerin açlık grevine ilişkin, "Bu oyunlara asla gelmeyiz. Açlık grevi yapabilirler, şunu da yapabilirler, bunu da. Bunlar şu anda terör örgütüne uşaklık yapıyorlar" dedi. Leyla Zana ile görüşmesine ilişkin daha önce 'Kanaatim kabulden yanadır, kendisiyle görüşebiliriz' açıklamasında bulunan Erdoğan bu defa 'Parlamentoda yemin etmedikten sonra zaten böyle bir kabul söz konusu olmaz' dedi. 

aa.com.tr

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP'li vekillerin açlık grevine ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Bu oyunlara asla gelmeyiz. Açlık grevi yapabilirler, şunu da yapabilirler, bunu da. Bunların yeri parlamentodur. Bunlar şu anda terör örgütüne uşaklık yapıyorlar. Terör örgütünün şu anda bunlar tamamıyla orada taşeronu gibi hareket ediyorlar. İş tam tersine dönmüş vaziyette. Bunlar parlamentoda durmuyorlar sürekli olarak o çatışma bölgesinde, 'yok açlık grevi yapacağız' vs... Birileri açlık grevi yapıyor, eş başkanları da bakıyorsun sağda solda gayet güzel bir şekilde tatil geçirenleri de var bunların içinde. Bunları biz artık gördük. Bunların hangisi ne yapıyor belli değil. Yani bu oyuna artık medya olarak gelmememiz lazım. Tam aksine milletimizi bu noktada ciddi manada uyarmamız lazım. Şu anda bizim Mehmetçiklerimizin, tüm güvenlik güçlerinin verdiği mücadele aslında bu ülkede bir beka mücadelesidir. Vatanımızın milletimizin bekası mücadelesidir. Bu mücadeleden bizim taviz vermemiz mümkün değil" dedi.

Cizre: Ambulanslar Yaralılara Neden Ulaşamıyor? - onedio.com
Cizre: Ambulanslar Yaralılara Neden Ulaşamıyor? - onedio.com

'Cizre'deki ambulans iddialarının hepsi yalan'

Erdoğan, Cizre'de yaralılara ambulans gönderilmediği iddiasına ilişkin ise, "Sevgili arkadaşlar, bunların hepsi yalan. Bir kere orada sürekli olarak ambulans var ve dün zaten bakanımız da açıkladı. Açıkladığı andaki sayılar, 5-6 ambulans orada bekletiliyor. Güvenli bölgeye ambulansların girmesi söz konusu değil. Yaralını al, ambulansların olduğu bölgeye getir. Kendilerine söyleniyor. Söylendiği halde bunlar bunu yapmıyor. Yapmadıkları gibi hatta Meclis'te bile biliyorsunuz telefonla bir konferans yapmaya çalıştılar. Şimdi tamamen bu boyutların hepsi ideolojiktir ve bu ideolojik yaklaşımla da o ambulansları ateş menziline sokup, oradaki ambulans şoförünü olsun, doktoru olsun, yanındaki hemşireyi olsun ölümle baş başa bırakmaktır.  Bundan önce benzer şeyler oldu biliyorsunuz." ifadelerini kullandı.

'Eğer kendisi görüşmelerini bu başlıklar altında düşünüyorsa zaten gelmesine de gerek yok'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Leyla Zana ile görüşmesi konusunda, "Önce şunu söyleyeyim, burada birinci derecede bir defa yeminini yapması lazım. Parlamentoda yemini yapmadıktan sonra zaten böyle bir kabul söz konusu olmaz. 

Ancak geçenlerde, yanındaki danışmanı ya da özel kalemi bilemiyorum, özel kalemimi arayarak söylediği bazı şeyler var, yani eğer kendisi görüşmelerini bu başlıklar altında düşünüyorsa zaten gelmesine de gerek yok" diye konuştu.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Açlık greviHalkların Demokratik PartisiRecep Tayyip ErdoğanTerörtatil
Görüş Bildir