Görüş Bildir

Erbakan'ın Anmasında Kedi Sürprizi

Haberler
> Erbakan'ın Anmasında Kedi Sürprizi

Erbakan'ın Anmasında Kedi Sürprizi

Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın anmasına, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, yakın çalışma arkadaşlarından Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Yasin Hatipoğlu, Saadet Partisi İl Başkanı Hüseyin Oruç, Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selman Esmerer, partililer ve kalabalık bir grup katıldı.

'ŞAHSI İLE YERLİ FİKRİ İLE EVRENSEL BİR LİDERDİ'

27 Şubat 2011 yılanda yaşamını yitiren Erbakan'ın anmasında bir konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Erbakan’ı, 1969 yılında Kahramanmaraş'ı ziyareti sırasında tanıdığını ifade ederek, 'O dönemden vefatına kadar kendisinin yanındaydım. 15-16 yıl da el ele, omuz omuza, diz dize beraber yürüdük. Tüm İslam alemine adamış bir mücahitti. Böyle biliyor böyle şehadet ediyorum, mekanı cennet olsun' dedi.

KONUŞMA YAPARKEN DUYGULANDI, ERBAKAN İÇİN YAZDIĞI ŞİİRİ OKUDU

Yasin Hatipoğlu ise yaptığı konuşma sırasında duygulanarak zaman zaman sesi titredi. 'Muhterem Hocamızla 40 yıl beraber olmanın izzetine eriştim' diyen Hatipoğlu, 'Onu tanıdığım için etrafımızı çeviren zilletten kurtulduk. İzzet ile zillet arasındaki farkı o sayede anladık. Hocamızı tanıdığımda belediye başkanıydım. Çağırdı, bende davete icabet ettim. Yarabbi sana şükürler olsun. İyi ki çağırmış, iyi ki davete icabet etmişim. O ne yaptıysa Allah için yaptı' ifadelerini kullandı.

KEDİ SÜPRİZİ

Hatipoğlu, Erbakan için yazdığını söylediği 'Savunan Adam' adlı şiirini okudu. Anma sırasında Kuran-ı Kerim okunurken, mezar üzerine çıkan bir kedi, önce Kuran okuyan hocanın önüne durdu. Daha sonra da mezar üzerinde gezen kedi, Yasin Hatipoğlu ve Mustafa

Kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/tu...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?