Dünyanın En Zengin İlk 3 İsmini Doğru Sıralayabilecek misin?

-

Geride bıraktığımız 2016 yılının başlarında Çin'den gelen hayal kırıklığı yaratan ekonomik veriler, yılın ortalarında İngiltere’nin AB’den çıkma kararı ve yılın sonlarında Trump’ın başkan seçilmesi derken, “dünyanın en zenginlerinin” yatırım ve hisselerinin değerleri de bir azalıp bir artmaya devam etti.  

Kısacası zenginler listesindeki isimler pek değişmese de, sıralaması değişip duruyor. Anlayacağın, bizim de kafamız karışık... Dünyanın en zengin insanlarıyla ilgili bulabildiğimiz en yeni tarihli veri, 15 gün öncesinin Bloomberg endeksine ait. 

Sen ilk üç zengini doğru tahmin edebilecek misin bakalım?

Bloomberg endeksinden aldığımız 4 ismi değişik biçimlerde sıraladık:

Alfabetik olarak yazıyoruz:

1) Amancio Ortega (Zara, Massimo Dutti, Pull & Bear, Bershka, Oysho gibi markaları barındıran Inditex)

2) Bill Gates (Microsoft)

3) Jeff Bezos (Amazon)

4) Warren Buffet (Berkshire Hathaway)

Sorumuz şu: Sence "en zengin ilk 3" sıralaması bunlardan hangisi?

Çok yaklaştın!

Buffet'in “ilk üç” içerisindeki pozisyonu yıl içerisinde birkaç kez değiştiyse de, Trump’ın başkan seçilmesiyle beraber 2016’yı tüm varlıklarında %19’luk bir artışla kapamış. Buffet’in şu anki serveti 74 milyar doların biraz üzerinde.

Ortega ise yılın büyük bir çoğunluğunu bu listede ikinci, bir kısmını da birinci olarak geçirdi; kuşkusuz dünyanın en zengin insanlarından biri – ve zaten Avrupa’nın da uzun bir süredir en zengin insanı. Ancak 71 milyar doları “biraz” geçebilen servetiyle ne yazık ki ilk sırada değil; bilemedin.

Süpersin, doğru bildin!

En zenginler sıralamasındaki yerini yılın bir bölümünde Amancio Ortega'ya kaptırdıysa da, bilhassa da seçim etkisiyle beraber çokça değişen dengeler nedeniyle Bill Gates, aşağı yukarı 90 milyar doları bulmuş gibi gözüken servetiyle şu an gezegenin en varlıklı insanı.

Yaklaştın ama bilemedin!

Jeff Bezos 2016 yılında servetini “sadece” 7,5 milyar dolar artırmış ve 60 milyar dolar rakamına ulaşmış. Bezos’u bir yılda 5,4 milyar dolar artırdığı servetiyle Mark Zuckerberg izliyor. İlk üçte ise çok daha yüksek rakamlar söz konusu. Kısacası Bezos henüz ilk 3’te olmaktan hayli uzak görünüyor.

Ortega ise yılın büyük bir çoğunluğunu bu listede ikinci, bir kısmını da birinci olarak geçirdi; kuşkusuz dünyanın en zengin insanlarından biri – ve zaten Avrupa’nın da uzun bir süredir en zengin insanı. Ancak 71 milyar doları “biraz” geçebilen servetiyle ne yazık ki ilk sırada değil; bilemedin.

Yaklaştın ama bilemedin!

Buffet'in “ilk üç” içerisindeki pozisyonu yıl içerisinde birkaç kez değiştiyse de, Trump’ın başkan seçilmesiyle beraber 2016’yı tüm varlıklarında %19’luk bir artışla kapamış. Buffet’in şu anki serveti 74 milyar doların biraz üzerinde.

Jeff Bezos ise 2016 yılında servetini “sadece” 7,5 milyar dolar artırmış ve 60 milyar dolar rakamına ulaşmış. Bezos’u bir yılda 5,4 milyar dolar artırdığı servetiyle Mark Zuckerberg izliyor. İlk üçte ise çok daha yüksek rakamlar söz konusu. Kısacası Bezos henüz ilk 3’te olmaktan hayli uzak görünüyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
musa_ozer

roschild ailesi nerde ya da rockefeller

so-far-so-good

bahsettiklerin aile, bu liste kişi bazında yapılmış.

Gizli Kullanıcı

Rockfeller falan aile.

aslylmz

ne biliyim mk

babahakki

4. Ali Ağaoğludur.

beyzakenar

tekte bildim

nadia

Nasıl da bildim ama.

Görüş Bildir