Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyaca Ünlü Bu 24 Yıldızın Gerçek İsimlerini Öğrendiğinizde Çok Şaşıracaksınız!

-

Kimi daha akılda kalıcı olmak, kimi başka bir ünlüyle karıştırılmamak, kimi de idollerine saygı duruşunda bulunmak için ismini değiştirmeyi tercih ediyor...  

24 yabancı ünlünün gerçek isimlerini ve bu isimlerin arkasındaki hikayeleri Business Insider'ın katkılarıyla derledik:

Kaynak: http://www.businessinsider.com/celebriti...

1. Katy Perry — Katheryn Elizabeth "Katy" Hudson

Katy Perry, dünyaca ünlü bir star olmadan önce kilise müziğiyle ilgileniyordu.

Gerçek adı Katy Hudson'ı kullanarak bir gospel albümü yayımlayan Perry, sonradan oyuncu Kate Hudson'la karıştırılmamak için annesinin kızlık soyadını kullanmaya başladı.

2. Natalie Portman — Natalie Herschlag

1981 yılında Kudüs'te dünyaya gelen Oscar ödüllü oyuncunun babası Avner Hershlag, İsrailli bir jinekolog. Amerikan annesinin kökeni ise Rusya ve Avusturya'ya dayanıyor. Portman, ABD-İsrail çifte vatandaşlığına sahip.

3. Reese Witherspoon — Laura Jeanne Witherspoon

Ünlü oyuncu gerçek ismi yerine annesinin kızlık soyadı olan Reese'i kullanıyor.

4. Drake — Aubrey Drake Graham

Drake, memleketi Kanada'da "Degrassi" dizisinde rol aldığı sırada  Audrey Graham adını kullanıyordu, Lil Wayne'in plak şirketiyle anlaşıp müziğe odaklanmaya karar verdiğinde ise ikinci adı Drake'i kullanmaya başladı.

5. Mila Kunis — Milena Markovna Kunis

Milena Markovna Kunis, 7 yaşındayken, ailesiyle birlikte Ukrayna'dan Los Angeles'a taşındı.

Mila'nın annesi Elvira ve babası Mark, onu oyunculuk derslerine gönderdi ve Milena "Days of Our Lives", "7th Heaven" ve Angelina Jolie'nin küçüklüğünü canlandırdığı "Gia'daki gibi yapımlarda ilk rollerini kapmaya başladığında, ailesi adını kısaltmasına izin verdi.

6. Demi Moore — Demetria Gene Guynes

Demi Moore, 1984'teki boşanmalarının ardından eski eşi Freddy Moore'un soyadını kullanmaya devam etti. Bruce Willis'ten olan kızı Tallulah da, beğenmediği ismini mahkeme kararıyla Lula olarak değiştirmişti.

7. Fergie — Stacy Ann Ferguson

Bir zamanlar çocuk programı "Kids Incorporated"'ın ve "Wild Orchid" isimli kız grubunun üyesi olan Ferguson, sonraları daha akılda kalıcı ve çarpıcı olan "Fergie" ismini kullanmaya başladı.

8. Meg Ryan — Margaret Mary Emily Anne Hyra

Connecticut'ta Katolik bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Margaret Mary Emily Anne Hyra,  New York Üniversitesi'ni mezun olmasına bir dönem kala, oyunculuk kariyerine adım atmak için bıraktı ve böylece Meg Ryan doğmuş oldu.

9. Michael Caine — Maurice Joseph Micklewhite

The Dark Knight üçlemesi, Prestige ve Inception'dan tanıdığımız usta aktör, ismini temsilcisinden gelen öneri üzerine değiştirdi. 2009 yılında ismini idolü olarak gördüğü Humphrey Bogart'ın "The Caine Mutiny"' filminden esinlenerek aldığını açıkladı.

10. Jodie Foster — Alicia Christian Foster

Joster'ın görüşmediği kardeşi Buddy, "Foster Child: A Biography of Jodie Foster" isimli kitabında, Jodie'nin sahne isminin annelerinin partneri Josephina Dominguez için kullandıkları takma ad olan "Jo. D."den esinlenilerek ortaya çıktığını iddia etti.

11. Jamie Foxx — Eric Marlon Bishop

Rivayete göre, Foxx, kulüplerde kadın komedyenlere erkeklere göre daha fazla sahneye çıkma hakkı verildiğini fark ettiği için kasten unisex bir isim seçmiş.

12. Ludacris — Christopher Brian Bridges

Ünlü rapçi, sahne ismini bölünmüş kişiliğini ifade ettiği için seçtiğini söylüyor:

"Bir yanım sakin, cool ve kontrollü; diğer yanım ise oldukça çılgın."

Ludacris, rapçi olmadan önce Atlanta's Hot radyo istasyonunda Chris Lova Lova ismiyle DJ'lik yapıyordu.

13. Bono — Paul David Hewson

U2 grubunun solisti Bono, dünya çapında üne kavuşmadan önce Paul David Hewson ismini kullanıyordu. 

Bono ismi bir takma ad olarak ortaya çıkmış; "Bono Vox" Latince'de "iyi ses" anlamına geliyor.

14. Lady Gaga — Stefani Joanne Angelina Germanotta

Stefani Joanne Angelina Germanotta, New York şehrinde dünyaya geldi.. Mainstream pop dünyasına ise, alter egosu Lady Gaga ile giriş yaptı.

15. Pink — Alicia Beth Moore

IMDb'ye göre, ünlü şarkıcı sahne ismini "Reservoir Dogs' filminden esinlenerek buldu. Arkadaşları, onun Steve Buscemi tarafından canlandırılan "Mr. Pink"e benzediğini düşünüyorlardı.

16. Whoopi Goldberg — Caryn Elaine Johnson

Caryn Elaine Johnson, bir tiyatroda çalışırken "gaz" problemi olduğunu fark eden arkadaşları ona osuruk yastığından ("whoopee cushion") esinlenerek Whoopi ismini takmışlar. 

"Gazınız olduğunuzda, onu salın gitsin." diyen Johnson, annesi kariyerine yardımcı olacağını düşünerek bir Yahudi soyadı kullanmasını önerdiğinde Goldberg soyadını aldı.

17. Jay- Z - Shawn Corey Carter

Üç albümü, (Reasonable Doubt (1996), The Blueprint (2001), and The Black Album (2003)) Rolling Stones'un Tüm Zamanların En İyi Albümleri listesinde yerini bulmuş olan Jay-Z'nin ismi, gençliğinde arkadaşlarının ona taktığı bir "Jazzy" isminden türemiş.

18. Lana Del Rey - Elizabeth Woolridge "Lizzy" Grant

Daha önce Lizzy Grant ve May Jailer gibi isimlerle albümler yayımlanan güzel şarkıcı, Lana Del Rey ismini egzotik çağrışımlarından ötürü seçtiğini söylüyor.

19. Olivia Wilde - Olivia Jane Cockburn

Olivia Wilde soyadını lisedeyken, ailesindeki mahlas kullanan yazarlara olan saygısını göstermek amacıyla değiştirdi.

20. Iggy Azalea - Amethyst Amelia Kelly

Ünlü şarkıcı, köpeği bir yılanın saldırısına uğrayıp hayatta kalmayı başarınca onun adına bir kolye yaptırmış. Herkes taktığı bu kolyeden ötürü onun adını Iggy sanmaya başlayınca, müzik kariyerinde bu ismi kullanmaya devam etmiş. Soyadını yaratırken ise ailesinin yaşadığı sokaktan esinlenen Azalea, Iggy isminin maskülenliğini, soyadının feminenliğiyle dengelediğini söylüyor.

21. Nicki Minaj - Onika Tanya Maraj

Onika Tanya Maraj, aslında sahne isminin Nicki Minaj olmasını pek de istemiyormuş, ancak ajansının ısrarları üzerine kabul etmek zorunda kalmış.

22. Pitbull - Armando Christian Rafael Pérez

Miami doğumlu Armando Christian Rafael Pérez, müzik dünyasına adım attıktan sonra, kendini bir Pittbull'a benzettiği için bu ismi kullanmayı tercih ettiğini söylüyor.

23. Lorde - Ella Marija Lani Yelich-O'Connor

19 yaşındaki Yeni Zelandalı şarkıcı, güçlü ve görkemli bir havası olduğunu düşündüğü Lorde ismini kullanmaya karar vermiş.

24. Freddie Mercury - Farrokh Bulsara

Zanzibar'da dünyaya gelen Queen grubunun efsanevi solisti, Hindistan'da yatılı okula gönderildiği zaman herkes ona "Freddie" diye sesleniyordu; soyadını ise Yunan mitolojisinde tanrıların habercisi olan Hermes'ten (Roma mitolojisinde Mercury)  esinlenerek aldı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sonofyafes

Hülagü Gındırcı > Tom Cruise

layda

aaa, çok şaşırdım.

supro35

#3'teki kadın kıyafeti dolduramamış.

lucid

Brad Pitt'in de gerçek adı Bruce Harrison Herswitt, Brad ismini Barbie'nin sevgilisi Brad'den alıyor arkadaşları onu öyle çağırdığı için, Pitt de 5 yaşındayken ölen balığının adı, ekleyebilirsiniz isterseniz listeye.

lana-del-rey

lana del rey:))

Görüş Bildir