Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Demirören: "Futbol Playstation Oyunu Değildir, Hakemler de Hata Yapabilir"

Anasayfa > Gündem

TFF Başkanı Yıldırım Demirören Antalya'da düzenlenen Merkez Hakem Kurulu (MHK) Kış Semineri'nde açıklamalarda bulundu. Konuşmasında hakemlerin arkasında olduğunu vurgulayan Demirören, 'Hakemlerimiz bir statta rehin alındı. Bu fotoğraf hepimizi çok üzdü. İnsanın olduğu yerde hata olur. Futbol, playstation oyunu değildir. Hakemler de hata yapabilir' ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Türk hakemlerine inandıklarını belirterek, 'Ancak bu, bariz hata yapanı, elindeki fırsatı heba edeni, açıkça yetersiz kalanı görmezden geleceğiz, idare edeceğiz demek değil. Bunları affetmeyeceğiz' dedi.

Antalya'daki Kaya Palazzo Golf Resort'ta gerçekleştirilen TFF Merkez Hakem Kurulu (MHK) Kış Semineri'nin bugünkü bölümünde konuşan Demirören, hakemlere inandıklarını ve kararlarını ilerlemekten yana verdiklerini anlatarak, şunları kaydetti:

'Hakemlerimize inandık. Hatalı kararlar verdiğinde arkalarında durduk, durmaya da devam edeceğiz. İnsanın olduğu yerde hata olur. Hakemler de buna dahil ancak bu bariz hata yapanı, elindeki fırsatı heba edeni, açıkça yetersiz kalanı görmezden geleceğiz, idare edeceğiz demek değil. Bunları affetmeyeceğiz. MHK de affetmeyecek. Gereken cezaları vermeye devam edecek. Benim tek bir beklentim var. Yürekli olun, maçları cesaretle yönetin, kararlarınızın arkasında durun, sonra evinize gidip huzurla uyuyun. Bunu hakemliğin hak ettiği itibar için istiyorum.' 

'Yabancı Hakem Değil, Türk Hakem İhraç Edeceğiz'

Türk futbolunda en büyük zararı hakem hatalarından değil hakem tartışmalarından gördüklerini açıklayan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, birde yabancı hakem tartışmalarının ortaya çıktığını, bu konuyu ağzına almaktan hicap duyduğunu kaydetti. Yabancı hakem tartışması yapmanın ayıp ve akıl dışı olduğunu ifade eden Demirören, 'Bu tartışmayı yapanlar dünya futbolunu takip ettiğine hatta düzenli maç izlediklerine inanmıyorum. Yani biz onlardan değil onlar bizden hakem alıyorlar. Bizim amacımız hakem ithal etmek değil hakem ihraç etmektir.' şeklinde konuştu. 

'Kulüplerin saat başı antrenör değiştirmesi hiç hoş bir şey değil'

Demirören, Türkiye'de son dönemde sıkça yaşanan teknik direktör değişikliklerinin hoş olmadığını kaydetti. 

TFF'nin kulüplere teknik adam değişikliğinde sınır koyma hakkı olmadığını belirten Demirören, 'Kulüplerin saat başı antrenör değiştirmesi hiç hoş bir şey değil. Asla tasvip etmiyoruz. Seçilerek gelmiş, kendi bütçesini harcayan kişilerden bahsediyoruz. Federasyon olarak buna sınır koyma hakkımız olduğunu zannetmiyorum. Buna rağmen yönetim kurulu toplantısında Kulüpler Birliği Vakfının da görüşünü alarak konuyu değerlendireceğiz. Her ne olursa olsun benim için antrenörlük onuru, kuralların ve yönetmeliklerin üzerindedir' ifadelerini kullandı.

Uilenberg'in yerine Rosetti geliyor

TFF Başkanı, sezon sonunda sözleşmesi biten UEFA Hakem Kurulu Üyesi ve TFF MHK Danışmanı Jaap Uilenberg'in yerine İtalyan Roberto Rosetti'nin getirileceğini açıkladı.

AA

Alkış yok mu ya?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?