Cizre ve Sur Şehitleri Son Yolculuğuna Uğurlandı

 > 
22PAYLAŞIM

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde dünkü çatışmalarda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Tolga Sağlam ile aynı gün Şırnak Cizre'de şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Ümit İnan bugün son yolcuğuna uğurlandı.

Diyarbakır Sur'da PKK'ya karşı yapılan operasyonda şehit olan Muğlalı Jandarma Uzman Çavuş Tolga Sağlam, eşinin memleketi Aydın’da toprağa verildi. 

İzmir’den Aydın’a getirilen Jandarma Uzman Çavuş Tolga Sağlam’ın tabutu, cenaze namazının kılınacağı, merkez Efeler ilçesindeki Bey Camisi’ne askerlerin omuzlarında götürüldü. Burada bekleyen yakınları, taziyeleri kabul etti.  

Şehidin geride bıraktığı çocukları 3 yaşındaki Can ve 8 aylık Adasu olan bitenden habersiz bir şekilde cenaze boyunca tabutun başında durdu.

Cizre ve Sur'dan Acı Haber: 2 Şehit - onedio.com
Cizre ve Sur'dan Acı Haber: 2 Şehit - onedio.com

Cenaze namazı ve helâllik alınmasının ardından şehit Tolga Sağlam, Kemer Mezarlığı’ndaki şehitliğe defnedildi.

Şehit uzman çavuş Ümit İnan gözyaşlarıyla uğurlandı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerin roketatarlı saldırısında şehit olan 24 yaşındaki Uzman Çavuş Ümit İnan'ın cenazesi ise, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde toprağa verildi. 

İnan'ın naaşı, işlemlerin ardından ailesinin ikametgahı olan Mustafapaşa Mahallesi 742 Sokak'taki eve getirildi. Burada dua edildi ve helallik alındı. Ardından naaş, namaz için Çoban Mustafa Paşa Cami'ne getirildi.

İnan'ın yakınları burada gözyaşlarına hakim olamadı. İnan'ın cenaze namazı ikindi namazına müteakip kılındı. 

Namazın ardından naaş, bir süre omuzlarda taşındı sonra cenaze aracına kondu.Şehidin ailesinin zor anlar yaşadığı cenazede sık sık PKK aleyhine sloganlar atıldı.

İnan'ın naaşı, Merkez Mezarlığı'nda bulunan şehitlikte toprağa verildi.

Ajanslar

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir