Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çivi Çiviyi Söküyormuş! Alkolden Zehirlenen Adamı Doktorlar 15 Bira ile Hayata Döndürdü

8PAYLAŞIM

Habere başlamadan önce, alkolün sağlığa zararlı olduğunu sizlere hatırlatalım. 

48 yaşındaki Nguyen Van Nhat, alkol zehirlenmesi geçiriyordu ve ölümle karşı karşıyaydı. Vietnam'daki Genel Hastane'de hayatını kurtarabilmek için midesine toplamda 15 kutu bira verildi. Metro kaynaklı haberimizin detaylarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Kaynak: https://metro.co.uk/2019/01/16/man-15-ca...

Doktorlar, alkol zehirlenmesinden ölmesini önlemek için, adamın midesine 5 litre bira aktarmaya zorlandı.

(Resim: AsiaWire)

Hastanenin yoğun bakım ünitesi başkanı Dr. Le Van Lam, Nhat'ın kanında bulunan metil alkolün normalde olması gerekenden 1,119 kez yüksek olduğunu söyledi. Hayatını kurtarmak için, doktorlar karaciğerine metanol işlemesini yavaşlatmak adına hemen üç kutu birayı transfer etti.

Bilinci yerine geldi.

Dr. Lam'ın söylediğine göre her saat başı Nhat'a bir kutu bira verildi ve 15 biradan sonra hastanın bilinci tamamen yerine geldi. Doktor, kişi içmeyi bırakmış olsa bile alkolün kana karışmaya ve bir süre boyunca vücuttaki alkol seviyesinin yükselmeye devam ettiğini söyledi.

Dr. Lam, alkolün iki varyant halinde geldiğini açıkladı; metil ve etil alkol. Ayrıca insan karaciğeri, öncelikli olarak etil alkolü parçalıyor. Rapora göre, sistemindeki metanol, formüler asit üreten formaldehit olarak oksitlendiğinde, talihsiz adam bilincini kaybetti. Formaldehitin, formik aside dönüşmesini önlemek adına metanol zehirlenmesi yaşayan hastaya bira verildi, böylece sağlık görevlilerinin diyaliz yapabilmesi için yeterli zaman yaratıldı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mavi-ceyiz-nuray-ozer

HER ŞERRİN BİR HAYRI VARDIR.

arsin

Alkol zehirlenmesinin acilde tedavisi bu zaten. Zehirlenen hastaların yakınlarına çok yeni rakı aldırmışlığımız var bizim

Görüş Bildir