Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na Şehit Cenazesinde Saldırı

 > 
7.4bPAYLAŞIM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da katıldığı şehit cenazesinde bir grubun saldırısına uğradı. Kılıçdaroğlu, güvenlik için götürüldüğü evden zırhlı araçla çıkarıldı. Saldırıya ilişkin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Kameralara korkunç görüntüler yansıdı.

Detayları derledik... 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Çubuk ilçesinde, şehit er Yener Kırıkcı için düzenlenen cenaze törenine katıldı.

CHP lideri törenin ardından bir grubun saldırısına uğradı.

Güvenlik görevlileri olaya müdahale etti.

Saldırı anı İHA muhabirinin kamerasına böyle yansıdı 🎥

DHA ise saldırı anına ilişkin bu görüntüleri paylaştı 🎥

Kılıçdaroğlu, çevredeki bir eve götürüldü.

Kılıçdaroğlu'nun götürüldüğü evin önünden korkunç görüntüler basına yansıdı. Görüntülerde "yakın o evi, yakın" sesleri duyuluyor.

Ankara Valiliği, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı "müessif protesto eylemi" olarak nitelendirdi.

Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada "Çubuk ilçemizde icra edilen şehit cenazesi töreninde CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik müessif protesto eyleminin önlenmesine yönelik gerekli güvenlik tedbirleri alınmış olup olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır" denildi.

Evin önündeki kalabalığın uzun süre dağıtılmadığı görüldü. Anadolu Ajansı "bazı vatandaşların" Kılıçdaroğlu'nun aracının camlarını kırdığını aktardı.

Bakan Akar: "Çubuklu kardeşlerim mesajlarınızı verdiniz, tepkilerinizi gösterdiniz, şimdi sükunetle burayı boşaltıyoruz" 🎥

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar evin önünden şu açıklamayı yaptı: 

"Çubuk, yiğit insanların olduğu, şanlı tarihi olan bir yer. Sizler gerçekten son derece bilgili, görgülü, yetişmiş insanlarsınız. Sizin şanlı bir tarihiniz var. Bugün burada bir evladımız şehit oldu. Onunla ilgili gerekli töreni yaptık, vazifemizi yaptık. Onun şehit olduğu yerde şu anda silahlı kuvvetlerimiz, onun silah arkadaşları o dağları, tepeleri oradaki teröristlere dar ediyorlar. Hiçbir şekilde Yener'in kanını yerde bırakmayacağız. Silahlı kuvvetler elinden gelen her şeyi yapıyor. Arkadaşlarım, Yener'in mekanı cennet olsun, Allah anasına, babasına, sizlere, silahlı kuvvetlere sabır versin. Şu ana kadar mesajlarınızı verdiniz, tepkilerinizi gösterdiniz simdi sükunetle Yener'in evine gidiyoruz annesine, babasına taziyelerimizi bildirmek üzere. Burayı boşaltıyoruz. Çubuklu kardeşlerim mesajlarınızı verdiniz, tepkilerinizi gösterdiniz, şimdi sükunetle burayı boşaltıyoruz. Arkadaşlarım bize güvenin, bize inanın hep beraber burayı boşaltıyoruz ve Yener'in evine gidiyoruz."

Kılıçdaroğlu, güvenlik için götürüldüğü evden zırhlı araçla çıkarıldı. 🎥

Kılıçdaroğlu'nun durumunun iyi olduğu aktarılıyor.

CHP'li Murat Emir basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu'nun sığındığı evin sahibinin "Benim evimi yakarlar" dediğini ve içeri almak istemediğini aktardı.

Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı hakkında Habertürk'e konuşan vatandaşlar "Bu saldırıyı yapanlar bu köyden değil. Provokasyon yapıyorlar" dedi 🎥

Kılıçdaroğlu'nun saldırı sonrası yaptığı açıklama için 👇

Saldırı Sonrası Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Açıklama: 'O Şehitler 82 Milyonun Şehididir' - onedio.com
Saldırı Sonrası Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Açıklama: 'O Şehitler 82 Milyonun Şehididir' - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir