Ceyhan BOTAŞ Tesislerinde Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı

 > -

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) Adana Ceyhan'daki petrol tanklarında çıkan yangın kontrol altına alındı. Merkezi Irak Hükümeti'nin petrol şirketi olan SOMO'ya ait tanklarda bugün saat 8.20’de çıktığı öğrenilen yangının dumanı bütün çevreyi kapladı. Yetkililerden alınan bilgiye göre, yangın 2 ve 3 nolu kulelerin arasında bulunan T3 tankında çıktı. İçi boş olan tankın bakım onarım çalışması sırasında oksijen sebebiyle kıvılcım aldığı, bu sırada tankın içinde bulunan petrol atıklarının tutuştuğu öğrenildi.

Öte yandan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı yangınla ilgili 'BOTAŞ'ın Ceyhan'daki tesislerinde boş halde olan bir depolama tankında bakım çalışmaları sırasında saat 8.20'de bir yangın meydana gelmiştir. Aynı anda otomatik söndürme sistemi devreye girmiş ve diğer itfaiye ekiplerinin de müdahalesiyle yangın söndürüldü. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma söz konusu değil' bilgisini verdi.

Bilindiği gibi BOTAŞ'ın Ceyhan tanklarında bir süredir Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi'nin petrolü depolanıyordu. Geçen Hafta Bölgesel Yönetim ile Merkezi Irak hükümetinin anlaşması üzerine yeniden SOMO petrolü de Ceyhan'da depolanmaya başlanmıştı.

BOTAŞ'tan açıklama

BOTAŞ Genel Müdürlüğü, Ceyhan’daki tesislerinde sabah yaşanan yangına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Genel Müdür Yardımcısı Nedim Özyol imzalı açıklamada, “BOTAŞ’ın Ceyhan’daki tesislerinde boş halde olan bir ham petrol depolama tankında bakım çalışmaları sırasında saat 08.20’de bir yangın meydana gelmiştir. Aynı anda otomatik söndürme sistemi devreye girmiş ve diğer itfaiye ekiplerinin de müdahalesiyle yangın söndürülmüştür. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma söz konusu değildir.” ifadeleri yer aldı.

Cihan

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaIrak
Görüş Bildir