Görüş Bildir

yangın Haberleri

yangın ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. yangın ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Asılsız İhbarlar ve Eve Gelen Siparişler Yüzünden Tüm Ailenin Psikolojisi Bozuldu
Gaziantep Nizip'te yaşayan Öztürk ailesi, son iki yıldır sürekli karşılaştıkları asılsız ihbarlar, ölüm ilanları ve kimliği belirsiz kişilerin siparişleri nedeniyle zor zamanlar geçiriyor. İtfaiye, polis, ambulans ve cenaze araçlarının sık sık evlerine gelmesine neden olan ihbarlar yüzünde aile, psikolojilerinin bozulduğunu belirtiyor. Sürekli polise şikayette bulunmalarına rağmen sonuç alamadıklarını ifade ediyor.
İzmir'de Orman Yangınına Müdahale Eden Helikopter Baraja Düştü!
İzmir'in Menderes ilçesinde çıkan orman yangına müdahale etmek için Tahtalı Barajı'ndan su alan helikopter 4 personeli ile birlikte  baraja düştü. Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, 'Görevli dört mürettebatımızdan biri sağ olarak kurtarılmış olup, diğer üç mürettebatımızı arama kurtarma çalışmalarımız devam etmektedir' dedi
Başkan Misbah Demircan İtfaiye Hortumu ile Islandı
Kasımpaşa Kadı Mehmet Mahallesi Paşa Sokak'ta bulunan 2 katlı tarihi 'Sıbyan Mektebi'nde saat 15.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Tarihi binada barınan aileler dışarıya çıkarak itfaiyeye haber verdi. Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, yanan binaya müdahale etti. Bu sırada mahalle sakinleri de meraklı gözlerle itfaiyenin çalışmasını izledi. BAŞKANIN ZOR ANLARI Yangını haber alan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve beraberindekiler de olay yerine geldi. Burada yangınla ilgili bilgi almak için itfaiye aracına yaklaşan Demircan'ın başına talihsiz bir kaza geldi. Yangına müdahale eden itfaiye aracının hortumu ek yerinden koptu. Kopan hortumda biriken basınçlı su başkan ve beraberindekilerin üzerine döküldü. Bir anda neye uğradığını şaşıran başkan ve beraberindekiler berberden getirilen havlularla kurulandı. Yaşanan olay karşısında kısa süreli şaşkınlık yaşayan Demircan, 'Burası eski sıbyan mektebi. Bina metruktu. İçeride izinsiz bazı kullanımların olduğunu anlıyorum. Birazdan itfaiye şefinden son durumu öğreneceğim. Can kaybı yok. Eski bir binaydı, daha beterinden cenabı Allah korusun diyorum' dedi. 'ŞU ANDA KAMU MALI, BOŞ' Başkan Demircan daha sonra habercinin 'içeride yaşayanlar var mı' sorusuna, 'Eskiden ana okulu olarak kullanılan sıbyan mektebi. Şu anda kamu malı, boş' dedi. Bu sırada tarihi sıbyan mektebinde 3 aileyle birlikte yaşadığını belirtenn Orhan Değer, başkan Demircan'ın yanına gelerek, 'Başkanım biz oturuyoruz burada. Sizin haberiniz vardır sanırım. 17 senedir burada yaşıyoruz. Çoluk çocuk hepsi sokakta şimdi. Evsiz kaldık' diye konuştu. Başkan Demircan da yardımcılarına, ailelere yardım edilmesi yönünde talimat verdi. Soğuk demir ustası olarak çalışan Orhan Değer, yangın haberini çalıştığı sırada aldığını söyledi. Değer, “Burası vakıflara ait 3 aile 10 kişi burada yaşıyoruz. Yangının neden çıktığını bilmiyorum. Çocuklar yangın sırasında dışarıya çıkmışlar. Yaralanan olmadı' diye konuştu. Yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saatlik çalışmasının ardından söndürüldü. Tarihi bina kullanılamaz hale geldi. kanaldhaber.com.tr
Küplü'de Feci Yangın Ev Cayır Cayır Yandı
Akşam saatlerin'de küplü'de meydana gelen feci yangında 3 ev hasar görürken, 1 ev cayır cayır yandı. Edinilen bilgiye göre Meydana gelen olayda yangından 1 ev kullanılmaz hale gelirken, yanan evin Küplü'lü Yaşar ve ağabeylerine ait olduğu öğrenildi. Henüz nedeni belirlenemeyen çıkan yangında Küplülü Yaşar ve ağabeyi Nihat Yavaş'a ait olan ev tamamen kullanılmaz hale gelirken, 80 yaşında ki Şehit Babası Mehmet Ali kapukaya'a ait 2 ev de hasar gördü. Meydana gelen yangında Nihat Yavaş ve ağabeyi arasında olayın da etkisi ile kısa süreli bir tartışma meydana geldi. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen 4 itfaiye ekibi yangını zor söndürdü. Herhangi bir can kaybının olmadığı yangında bir ev kullanılmaz hale gelirken diğer evin sadece çatısı yandı. Çevredeki vatandaşların isyanlarında İtfaiye ekiplerinin olay yerine yarım saat geç geldiği iddia ettiler. Küplü köyü sakinlerinden Hüseyin Demirbaş, “Köyün girişindeki 1 kilometrelik alanda yetkililer araştırsınlar çok büyük bir rant döndü. Alt geçit var koyunlar geçiyor. Bu yok yapılırken dünyanın parası döndü birilerinin cebi para gördü. Az ilerde kavşak var Türkiye’nin istediği yerinden gelsinler incelesinler sadece 1 ayda 3 tane kaza oldu. Yangını gördük itfaiye giremedi. Alt geçit yapsalardı 1 ev kesinlikle kurtulurdu. Yarım saatte itfaiye anca geldi. Dünyanın parası harcandı köyün ne girişi ne çıkışı var “ dedi. Çatısı yanan evin sahibi Mehmet Ali Kapukaya yangının nasıl olduğunu anlatırken itfaiyenin vaktinde gelmediği belirtti. Kapukaya, “ Ben camiden çıktım, eve geliyordum baktım dumanlar çıkıyor. Bizim bitişikteki evden dumanlar çıkıyor. Baktım yangın var arkadaşlar telefon etmişler Bilecik’e itfaiye ye ama bekle bekle gelmiyor. Yangın aldı yürüdü itfaiye hala gelecek. Benim evde fazla bir şey yok. Sadece çatı yandı aşağıda bir şey yok. Daha evi yapalı bir ay oldu “ dedi. Olayda can kaybı yaşanmazken yangınla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi. Bilecik Belediyesi NAK Arama Kurtarma Ekipleri'de Meydana gelen yangında İtfaiye Ekipleri ile birlikte olaya müdahale etti.