Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bilim İnsanları Erkeklerin Üretkenliğini Artırmak İçin Testisleri Soğutan Bir Cihaz Geliştirdi

103PAYLAŞIM

2019'a daha yeni girdik ama bilim insanları yerinde duramıyor. Ladbible'dan derlediğimiz habere göre 2019'un en yeni icadı testisleri soğutmaya yarayan ve giyilebilen bir cihaz.

Kaynak: http://www.ladbible.com/community/weird-...

2018, icatlarla dolu bir yıldı. 2019'un daha 6. gününde olmamıza rağmen yepyeni bir icat geldi karşımıza.

Polonyalı bilim insanları testisleri soğutan bir cihaz yarattılar.

Bu cihaz, erkek infertilitesine müdahalesiz, alternatif bir çözüm sunuyor, bu cihazı giyen kişinin sperm sayısının artmasını sağlayabiliyor.

Bu cihazın tek kötü yanı size 305 dolara mal olması ve günde 12-16 saat arası giyilmek zorunda olması. Yani tüm gün bu cihazı takmanız gerekiyor.

Cihazı gece de takabilirsiniz ancak en başarılı sonuçlara ulaşmak için gün içinde takmanız gerekiyor.

Ayrıca, cihaz gün içinde nabzınızı, attığınız adım sayısını ve tabii ki testislerinizin sıcaklığını ölçüyor.

Telefonunuza cihazın uygulamasını indirerek bu değerlerin hepsini kontrol edebiliyorsunuz.

Yapılan araştırmalara göre, testislerin sperm üretmesi için gereken sıcaklık, vücut sıcaklığından 1-2 derece düşük olmalıymış.

Erkek infertilitesine birçok şey sebep olabiliyor. Mesela çok dar kıyafetler giymek, sık sık saunaya gitmek, uzun süre bilgisayar başında oturmak ve saatlerce araba sürmek gibi... Diğer etkenler ise sağlıksız hayat seçimleri; sigara tüketimi, kötü bir besin diyeti ve obezite.

Bu cihazı üreten firma olan Cooltec, sperm üretimini engelleyen rahatsızlıkların en çok testislerdeki sıcaklık artışından kaynaklandığını iddia ediyor.

Web sitelerinde şu açıklama yer alıyor:

"Yüksek sıcaklıklar sperma üretimi sürecinin son aşamalarında spermatozoa üretimi yapılan hücrelerin ölmesine sebep oluyor. Bu nedenle, aşırı ısınan testislerden gelen meninin kalitesi düşüyor."

CoolMen adlı cihazı giyen kişi telefonundan tüm değerleri kontrol edebiliyor ve cihaz USB kablosuyla şarj ediliyor.

Yani arabanıza bile bağlayıp şarj edebilirsiniz!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erci-e

Tabi canım, bizim neyimiz eksik :D :D

tahref156

testisler bu görevi zaten görüyor, fakat varikoseli olanlar için faydalı, zira varikoseli olanlarda testisler çabuk ısınmakta ve spermler zarar görmekte.

tahref156

Öyle ama ameliyat ile her zaman iyi sonuç alınamıyor. ameliyattan sonra da sıcaktan korunması gerekiyor, ameliyatlı olanlar için bile bu faydalı bir ürün. Bir şeyleri bizi ilgilendirmediği için gereksiz görüp eleştirmemek gerekiyor.

tahref156

Bu ameliyatların dereceleri var, ilerleme durumları var, var da var. Neyse sen bu şekilde düşün, ben bu şekilde düşüneyim. Hayırlı günler.

ali-gunay3

pantolunun altında bi delik aç ne uğraşıyon ohh serin serin püfür püfür

chuck-berry

Günde 5 dolara taşaklarıma üfleyecek birini tutarım daha iyi :D

teknoooo

peki ben buzdolaptaki donmuş bezelyeyi koysam aynı etkiyi yaratır mı ?

Görüş Bildir