Görüş Bildir
Haberler
Beşiktaş'tan Örnek Davranış

Beşiktaş'tan Örnek Davranış

Fatih
30.11.2014 - 19:37
İçeriğin Devamı Aşağıda

Beşiktaş'tan Örnek Davranış

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, 13 Mayıs'ta Manisa'nın Soma İlçesi'nde meydana gelen, 310 madencinin yaşamını yitirdiği faciasında 14 şehit veren İzmir'in Kınık İlçesi'nin Köseler Mahallesi'nde yenilenen okulun açılışına katıldı.

23 öğrencisi bulunan birleştirilmiş sınıflı Köseler İlkokulu, Beşiktaş Kulübü ve İzmir Beşiktaşlılar Derneği'nin destekleri ile tepeden tırnağa elden geçerken, bir sınıfı baştan aşağı yenilendi, diğer sınıf ana sınıfı olarak düzenlendi. Daha önce ilkokul olarak hizmet veren bina 2 öğretmenin kalacağı şekilde lojmana dönüştürülürken, bahçeye futbol, basketbol ve voleybol oynanacak çok amaçlı bir saha yapıldı.

Kınık Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Yusuf Gezer, Emniyet Müdürü Mahmut Muçlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Kaçar, İzmir Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Serhat Kutlu ile Beşiktaşlı taraftarlar ve vetandaşların katıldığı açılışta konuşan Fikret Orman, 'Soma'daki şehitlerimizin çocukları için böyle bir projeye imza atmaktan gurur duyuyoruz' dedi.

Okulun yenilenme projesi fikrinin İzmir Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Serhat Kutlu'dan çıktığını belirten Başkan Orman, 'Biz 16 Mayıs'ta Soma'yı ziyaret ettiğimizde maden şehitlerimizin yakınlarına kalıcı olarak ne yapabileceğimizi konuştuk. Serhat Kutlu o gün bana Soma'ya Türkiye'nin dört bir yanından destek yağdığını söyleyip, Soma dışına yardım yapmıyı önerdi. Sonuçta Köseler Köyü'nü buldular ve Serhat Kutlu'nun bu projesine hemen start verdik. İyi ki de Kutlu bize Kınık'ı önermiş. Beşiktaş her zaman halkın takımı olmuştur. Serhat Kutlu başta olmak üzere bu projede emeğini, parasını ve zamanını harcayan herkese teşekkür ediyorum' dedi. Kaymakam Faik Oktay Sözer de, 'İlçe halkımız ve bizler bu desteği hiç bir zaman unutmayacağız' ifadesini kullandı.

ŞEHİT KIZINA MAÇ SÖZÜ

Okul açılışından önce mahalle sakinlerinin hazırladığı lokma, peynir, recel, zeytin ve domatesten oluşan yemeği yiyen Başkan Fikret Orman, fotoğraf çektirdi.

Bu arada maden faciasında yaşamını yitiren Evren Sarı'nın kızı Şennur Sarı, Fikret Orman'a duygu dolu anlar yaşattı. Şennur'la yakından ilgilenen Başkan Orman, minik kızı Beşiktaş maçında seremoniye çıkarma sözü verdi.

Elim kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına her zaman destek olacakları sözünü veren Fikret Orman, 'Beşiktaş'ın yaktığı bu destek ateşi daha da büyüyecek' ifadelerini kullandı.

Fotomaç

Kaynak: http://www.fotomac.com.tr/Besiktas/20...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın