Görüş Bildir
Haberler
BBP Lideri Destici'den İttifak Açıklaması

BBP Lideri Destici'den İttifak Açıklaması

Caner
16.01.2015 - 23:28
onedio.com
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, geçtiğimiz hafta yaptığı, 'MHP ile aynı kökten geliyoruz, sıcak ilişkilerimiz var. Ancak şu ana kadar MHP ile bu konuda bir görüşmemiz olmadı' açıklamasının, 'ittifak için MHP'ye yeşil ışık' yorumlarının yapıldığıı söyleyerek, 'Partimiz seçimlere kendi adı ve adaylarıyla girecek. Bunu net söylüyorum' dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin il başkanlığı tarafından Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda düzenlenen 'Çözüm süreci mi, çözülme süreci mi' konulu panele katılmak üzere Denizli'ye geldi. Salona girmeden önce basın mensuplarına açıklamada bulunan Destici, geçen hafta yaptığı açıklamada, 'MHP ile aynı kökten geliyoruz, sıcak ilişkilerimiz var. Ancak şu ana kadar MHP ile bu konuda bir görüşmemiz olmadı. İttifak belki de tabanın arzusudur' açıklamasının kamuoyunda, 'İttifak için MHP'ye yeşil ışık yakıldı' yorumlarının yapıldığını söyleyerek, 'Partimiz, 7 Haziran seçimlerine kendi adı, amblemi ve adaylarıyla görüşecek. Bunu kamuoyu net bir şekilde bilsin. Geçen hafta internet siteleri ittifak yapılacağını ortaya attı. MHP ya da bizim tarafımızdan görüşme için randevu talebi olmadı. MHP ile ittifak yakıştırması doğal karşılanabilir, ama bir kez daha net söylüyorum biz seçimlere kendi adımız ve adaylarımızla katılacağız' dedi.

TÜRKİYE'DEN ÇAKIL TAŞI ALMAK İSTEYENLERİN RÜYALARINI KABUSA ÇEVİRİRİZ

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, hükümetin yürüttüğü çözüm sürecinin bölünme süreci olduğunu söyleyerek, vatanın her hangi bir parçasını değil, bir çakıl taşının bile verilmesine izin vermeyeceklerini belirtti. Destici, açıklamasını şöyle sürdürdü; 'Türkiye'mizde huzur, barış kardeşlik olsun. Ama hükümet PKK, Kandil'deki yılanlar, İmralı'daki canilerle yürütmüş olduğu çözüm sürecinin bir çözüm değil, bölünme süreci olduğunu net bir şekilde görülmüştür. Pazarlıklar için de Apo'ya af açık bir şekilde vardır. Özerklik, Suriye'nin kuzeyinde PKK devletinin kurulması var. Bunları Türk toplumundan gizliyorlar. Ama ne kadar gizleseler de bu açık, ayan beyan ortadadır. Dolayısıyla bu sürece dur demenin zamanı gelmiştir. Kim hangi süreci yürütürse yürütsün, bizler bu milletin gerçek evlatları, Anadolu insanları Türkü, Türkmeni, Çerkez'i, Laz'ı, Boşnak'ı, Alevi ve Sünni'si ile bu memleketi kimseye böldürmeyiz. Herkes bunu böyle bilsin, aklını başına alsın. Değil vatanın bir parçasını bir çakıl taşını bile alamazlar. Bu hayali kuranların hayallerini zindan, rüyalarını da kabusa çevireceğimizi herkesin bilmesini isterim.'

Ferah IŞIK-Ramazan ÇETİN/ DENİZLİ, (DHA)

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam