Bahçeli Genel Seçim Startını Verdi

 > 
48PAYLAŞIM

Bahçeli Genel Seçim Startını Verdi

Bahçeli, "Tarihin derinliklerinden seslenen ecdadımıza karşı görevlerimizi laiki ile yapmak maksadıyla Söğüt, Domaniç ve Dumlupınar'dan Türkiye ve Türk milleti için var gücümüzle ileriye atılıyor yeni bir fetih için demokrasi seferine çıkıyoruz" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 30 Mart seçimlerinde Bilecik ve Kütahya'da partisinin kazandığı ilçe belediyelerini ziyaretinin ilk durağı olarak Bilecik'in Söğüt ilçesine geldi. İlçe girişinde partililer tarafından karşılanan Devlet Bahçeli, ilk olarak Ertuğrulgazi Türbesi'ni ziyaret ederek dua etti. Bahçeli daha sonra Söğüt Belediyesi'ni ziyaret ederek MHP'li Başkanı Halil Aydoğdu'yu seçimi kazandığı için kutladı.

SÖĞÜT'TEN ZORLU BİR YOLCULUĞA ÇIKMIŞTIK

Devlet Bahçeli, MHP'li Halil Aydoğdu'nun mazbatasını aldıktan sonra tabelasına TC ibaresine koydurduğu Söğüt Belediye binasının önünde toplanan kalabalığa bir konuşma yaptı. Bahçeli, 30 Mart seçimlerinin startını Söğüt'ten verdiklerini belirterek konuşmasını şöyle sürüdü: "Allah hepinizden razı olsun ki bizleri kırmadınız ve belediye başkanlığını Milliyetçi Hareket Partisi'ne teslim ettiniz. Öncelikle Söğütlü kardeşlerime en içten teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Söğüt'te belediye başkanlığı görevine seçilen Halil Aydoğdu beyi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Söğüt'ün sesimizi duyması, yanımızda olması bizim için tarihi önemlidir. Söğüt Ertuğrul Gazi'dir, Osman Gazi'dir, dünya tarihinin akışını değiştirecek çok önemli bir destanın mayalandığı mübarek bir yurt köşesidir. Bu topraklarda zaferlerimizin düşü kurulmuş, fetihlerimizin haritası çizilmiş, kardeşliğimizin ön sözü yazılmıştır. Söğüt'ün her karışında Hayme Ana'nın duası, Şeyh Edebali'nin irfanı, Dursun Fakıh'ın ahlakı, Ertuğrulgazi'nin öğütleri, Alplerin gazilerin cesaretleri vardır. Söğüt Türk tahininin aydınlık yüzüdür. Bir Türkmen boyundan cihana hakimiyet kurmuş, bir imparatorluktaki sır Söğüt ruhu, Söğüt vicdanı ve Söğüt kararlılığında gizlidir. Ertuğrul Gazi, Orta Asya'dan bu yana süregelen Türkmen boylarına yurt arama sevdasını bugün sınırlarımızın ötesindeki Fırat'ın koynunda yatan babası Süleyman Şah'tan almıştır. Ertuğrul Gazi'den başlayarak şekillenen tarih içerisinde uğruna verdiğimiz şehitlerimizle Anadolu toprakları vatanlaşmıştır. Bu yüzyıllardır güçsüz, Türksüz bir Anadolu arayışındaki sömürgeci zihniyete karşı da en kesin cevap olmuştur."

AYNISINI YAPARIZ, AYNISINI BAŞARIRIZ

Devlet Bahçeli, Ertuğrul Gazi ve torunlarının en önemli başarısının Anadolu Türkmen boylarını ve beylerini kavga ve kargaşadan uzak tutup ortak hedeflere yönlendirmiş oduğunu ifade ederek, "Bu yüksek beceri, bu yüksek vasıf, bu yüksek irade Türklerin dünya tarihine yön ve istikamet vermesini sağlayan kudret ateşini körüklemiştir. Bu hakikat bizim için paha biçilmez bir mirastır. Coşkumuzun kaynağı, mücadelemizin ana fikri bu derin tecrübeye dayanır. Bundan dolayı Söğüt göz nurumuzdur, yürek atışımızdır. Gelecek umudumuz, gelecek iddiamızdır. Bizim mücadelemizde Ertuğrul Gazi ocağı manevi pusuladır. Bizim varlığımızda ecdadımızın buyrukları belirleyicidir. Bu itibarla Söğüt sırtımı yasladığımız, hedeflerimizi tayin ettiğimiz, varlığıyla kıvanç duyduğumuz ecdat yadigarı topraklardır. Söğüt'süz vatan olamayacağı gibi, Söğüt'ü anlayamayan, emanetlerini de benimseyemeyen, ülkülerini idrak edemeyen bir hedefi de doğru bulmamız düşünülemeyecektir. Bizi üç kıtaya taşıyan ve muzaffer günlere uçuran Söğüt'e tutunarak mazideki ihtişamı tekrar diriltmek, yeni bir Türkmen destanıyla Anadolu'yu baştan başa kavramak arzusundayız. Asırlar evvel 400 çadırdan muhteşem bir itibara ve insanlığın tahtına çıktık. İnanıyorum ki aynısını yine yaparız, aynısını yine başarırız. Şunu biliniz ki Söğüt hedef ve hedeflerimizin ana karargahıdır ve böyle kalacaktır" diye konuştu. Bahçeli, partiye desteklerinden dolayı Söğütlülere de teşekkür etti.

GENEL SEÇİMİN STARTINI DA SÖĞÜT'TEN VERDİ

MHP lideri Bahçeli, 30 Mart seçimlerinin startını Söğüt'te verdiklerini belirterek önümüzdeki yıl yapılacak olan milletvekilliği genel seçimlerin startını da şimdi yine Söğüt'ten verdiğini açıkladı. Bahçeli şunları söyledi: "Nasıl ki mahalli idareler seçimleri için Söğüt'ten şevkle, inanmışlıkla yola çıktıysak normal süresi 7 Haziran 2015 tarihi olan 25'inci dönem milletvekilliği genel seçimleri için yapacağımız çalışmaları da hepinizin şahitliği ile buradan başlatıyoruz. Tarihin derinliklerinden seslenen ecdadımıza karşı görevlerimizi laiki ile yapmak maksadıyla Söğüt, Domaniç ve Dumlupınar'dan Türkiye ve Türk milleti için var gücümüzle ileriye atılıyor yeni bir fetih için demokrasi seferine çıkıyoruz. Cenabı Allah yar ve yardımcımız olsun, büyük Türk milleti müsterih olsun Bozgun uzun sürmeyecek, darlık devam etmeyecektir. Bunalım ve buhran sizlerin destek duasıyla çok yakında son bulacaktır. Dehlizlere bölünmüş, kardeşliği zayıflamış, birlikte yaşama isteği kesintiye uğramış yurdumuz Söğüt'te kendine gelmeyi nasıl başarmışsa bu muazzam birliğin benzeri inşallah tekrarlanacaktır."

AK PARTİ'Lİ ESKİ BAŞKANA TEŞEKKÜR ETTİ

Bahçeli, konuşmasının sonunda geçen dönem Ak Parti'den Söğüt Belediye Başkanı olarak görev yapan Osman Güneş'e de teşekkür ederek, "Bir önceki belediye başkanlarımızın Söğüt'e sunmuş olduğu hizmetten dolayı da sayın Osman Güneş beyefendiye Milliyetçi Hareket Partisi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Bahçeli, Söğüt'teki çay bahçesinde vatandaşlarla sohbet eti, Eskişehirli sanatçı Bahattin Atak'ın söylediği 'Söğüt'ün erenleri' adlı türküyü dinledi. Bahçeli daha sonra Kütahya'nın Domaniç ilçesine hareket etti.

Kemal ATLAN- Cafer ELMAS- Soner UÇAK- Seyfullah SOLAK/ SÖĞÜT,(Bilecik),(DHA)

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir