Astronotların Uzaya Gitmeden Önce Çözmek Zorunda Oldukları Zorlu Soru İnterneti Karıştırdı!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Cem Yılmaz'ın yeni vizyona giren filmi ArifV216 ile uzay merakı tekrar moda oldu. Sonuçta kim en iyi arkadaşı uzaylı bir robot olsun istemez ki?🚀 Ama kötü bir haberimiz var. Uzaya gitmek sandığınız kadar kolay değil.😐 Testi geçemeyen en ünlü astronotların bile uzaya gönderilmediklerini biliyor muydunuz? Bakalım siz bu tek soruluk testi geçebilecek misiniz?

Kaynak: http://www.viralthread.com/can-you-solve...

Tim Peake -185 gününü uzayda geçiren ünlü İngiliz astronot- testi geçti. Sıra sizde!

Ünlü astronot uzay yolculuğunda 125 milyon kilometre ve 3000 yörünge yol katetti. Bu yolculuk 185 gün, 22 saat, 11 dakika sürdü.

Astronot olmak için alengirli zeka testlerinden geçmek gerekiyor.

Hayali kolay ama sahip olması zor bir meslek; Astronotluk. E ne demişler? Gülü seven dikenine katlanır.🌹Fiziksel ve mental testlerden geçemeyenler uzaya gidemiyor.

Maalesef haftanın popüler şarkılarını bilmek uzayda işe yaramıyor.🙄 Bu testleri hafife almayın.

Testlerdeki soruları çözebilen insan sayısı bir elin parmağını geçmiyor. Peki siz bu insanlardan mısınız? Öğrenmenin tek 1 yolu var. Okumaya devam edin.

Eğer aşağıdaki soruyu doğru cevaplarsanız öz geçmişinizi NASA'ya göndermek için hazırsınız.😎

Gördüğünüz küpün altında bir nokta var. Küp sağa, sola, geriye ve size doğru hareket edebiliyor.

Şimdi aklınızdan bu küpün sırayla önce size doğru, sonra sola, tekrar sola, size doğru ve en son sağa doğru yuvarlandığını hayal edin. Nokta şu an nerede?

Maalesef cevabı bulmak göründüğü kadar kolay değil.

Bu yüzdendir ki sosyal medyada tartışmalar başladı.

681.000 kişi sorunun cevabı için Facebook üzerinden tartışmaya girdi.

Kimileri noktanın yerinin değişmeyeceğini söylerken onlara bu kadar basit olamayacağını söyleyen cevaplar da gecikmedi.

Doğru cevabı bulanlar uzaya biletlerini aldı, peki ya siz? Cevabında iddialıysan yorumlara bekliyoruz!

Uzaya biletin hazır mı? Yoksa hala mavi ekran verenlerden misin?

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mavi-kirkdort

"Gördüğünüz küpün altında bir nokta var." tam olarak ne demek? Çeviri doğru mu? Yani küpün altta kalan YÜZEYİNDE mi nokta var, yoksa küpün altındaki ZEMİNDE mi nokta var? :D Eğer nokta küpün kendisinde ise, bu işlemlerden sonra küpün bana göre sağ yan yüzeyinde kalacaktır. Eğer nokta küpün altındaki zeminde ise, bu işlemlerden sonra elbette yerinde kalacaktır ve küpe göre "kuzeydoğu" diyebileceğim, ileri yönün ve sağ yönün 45 derece açıortayında görünecektir.

nogivestar114

Nokta geriye bakar.

zehra-ozbay

Astronotlara zor zeka testleri yapılıyo ? Fizik,matematik,mühendislik lisansı ve belli bir miktar uçuş deneyimleri olması gerekiyo Rusça öncelikli olmak üzere bikaç dil bilmek zorundalar.Bunları sağlayan insana böyle boktan bi soru sormanın saçma olucağını herkes biliyodur heralde.Editör heyecan yapmış,içerik yazma,yazıyosan araştır

dunyadabiri

yön kavramı yok, uzaydaki gibi?

inferrno666

ajsdgjagsdjkas götümle güldüm... bu soruyu atpl ( Airline Transport Pilot Licence ) sınavlarında soruyolar daha zor seviyeleri var. çözümü ise kutuyu çevirmek değil, kutuyu açık şekilde hayal edip nokatayı hareket ettirmek. heee sen bunla nasaya gideceğini düşünüyosan editör kardeşim hadi bakalım yandan yandan :D :D :D :D ayrıca bunun daha zorlarından biri vardır ki şöyledir... lövye elinizdeyken ve rüzgarlı bir havada uçağı çizgide tutmaya çalışırsınız (basit bi simülatör), aynı anda ekranın köşesinde belli aralıklarla rakamlar belirir. yaklaşık 7-10 dakika sürer. bittiğinde ise size şu sorulardan biri gelir. 1- rakamları sondan başa say 2- sırasıyla sadece tek/çift haneli rakamları say 3- rakamları sırasıyla birer atlayarak say gibi.

Başlıklar

Cem YılmazFacebookİngiltereRobotUzay
Görüş Bildir