Artık Mesajlarınızı Kimse Okuyamaz

 > 
29PAYLAŞIM

Artık Mesajlarınızı Kimse Okuyamaz

Tor Anlık Mesajlaşma Aracı, dünyanın en güvenli anlık iletişim aracı olmak için tasarlandı. Geliştirilme aşamasındaki yazılımın test sürümünün Mart sonunda yayınlanması bekleniyor.

Facebook'un WhatsApp'ı satın almasının ardından güvenlik endişeleri mi duymaya başladınız? Telegram gibi kriptolu hizmetlerin güvenlik sağlamaya yetmeyeceğini mi düşünüyorsunuz? Tor Browser ve yakında sunulacak olan Anlık Mesajlaşma Aracı aradığınız şey olabilir.

Mesajlarınız tamamen güvende

Tor tamamen anonim bir şekilde internette gezinmenizi sağlayan ve sanal tüneller ile bağlantınızı maskeleyen bir internet ağıdırTor Browser ise internete bağlanırken bu ağı kullanmanızı sağlayan bir web tarayıcıdır.

Tor prensibi üzerinde geliştirilen Tor Anlık Mesajlaşma Aracı, projenin yol haritasında belirtildiği üzere açık kaynaklı Instabird sohbet yazılımının altyapısını kullanacak ve tüm iletişim verileri Tor ağı üzerinden iletilecek.

Mart sonunda geliyor

Proje yol haritasına uygun ilerlerse Tor Anlık Mesajlaşma Aracı'nın deneysel sürümleri mart ayı sonunda bizlerle olacak. 

Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı NSA'in Prism adlı takip programıEdward Snowden tarafından ortaya çıkarıldığından beri insanlardakigüvenlik endişeleri artmış durumda. Daha güvenli araçlara olan ihtiyaç artıyor.

Apple'ın iMessages için uyguladığı şifreleme yönteminin kırıldığı biliniyor. NSA'e yönelik genel yargı ise ajansın birçok farklı iletişim platformunaerişim sağladığı yönünde.

Tor Project'in gizli bir hizmeti olarak karşımıza çıkan TorChat, halihazırda bize bu hizmetleri sunsa da Tor Project'ten farklı bağışçılara ve geliştiricilere sahip. Yeni araç ise dikkatleri üzerine çekiyor.

  • Ahmet Yılmaz Vural

  • ShiftDelete.Net

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir