Görüş Bildir
Haberler
Arabanın Kamerasına Yansımıştı: Köprü Üzerindeki Kişinin Kayıp Gülistan Olduğu Belirlendi

Arabanın Kamerasına Yansımıştı: Köprü Üzerindeki Kişinin Kayıp Gülistan Olduğu Belirlendi

Tunceli'de Sarı Saltuk Köprüsü üzerinde çömelmiş bir vaziyetteyken yoldan geçen bir aracın güvenlik kamerasına yansıyan kişinin, kayıp olarak aranan üniversite öğrencisi Gülistan Doku olduğu tespit edildi.

Munzur Üniversitesi Tunceli Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku, 5 Ocak günü kaldığı yurttan çıktıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamadı. Doku'nun Diyarbakır'da yaşayan ailesi Tunceli'ye gelerek, kızlarının kaybolduğu ihbarında bulundu.

En son Sarısaltuk Viyadüğü'nde görülmüştü

En son Sarısaltuk Viyadüğü'nde görülmüştü

Polis ve jandarma ekipleri arama çalışması başlatırken, bazı kişiler, Gülistan Doku'yu en son Uzunçayır Baraj Gölü üzerindeki Sarısaltuk Viyadüğü'nde görüldüklerini ifade etti.

Araba kamerasına yansıyanın Gülistan olduğu belirlendi

Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Gülistan Doku'nun kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturma sürüyor. Soruşturma kapsamında Tunceli Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Doku'nun telefon sinyalinin kesildiği 5 Ocak 2020 Pazar günü 12.00- 13.00 saatleri arasındaki Tunceli-Elazığ karayolu Dinar Deresi Sarı Saltuk Viyadüğü'nden geçen bütün araçların plakaları Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kayıtlarına bakılarak tespit edildi. 

Ekiplerin, araç sürücüleriyle yaptığı görüşmede, saat 12.24'te, Pertek ilçesinden Tunceli'ye gelen bir aracın kamerasına Sarı Saltuk Köprüsü’nden geçerken bir kişinin yansıdığı belirlendi. Kadın olduğu tespit edilen bu kişinin, köprü üzerinde çömelmiş vaziyette durduğu görüldü. Görüntüler üzerinde yapılan detaylı incelemede, bu kişinin Gülistan Doku olduğu tespit edildi.

100 kişilik ekip arıyor

100 kişilik ekip arıyor

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) görevlileri, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü'nde görevli dalgıçlar, Deniz Kuvvetleri, Jandarma Sualtı Arama Kurtarma (JAK), Polis Özel Harekat ve bugün bölgeye ulaşan Ankara, Diyarbakır, Konya büyükşehir belediyeleri bünyesindeki itfaiye personelinden oluşan 100 kişilik ekip, Gülistan'ın arama çalışmalarını sürdürüyor.

"Kendimi Munzur’a atmaya gidiyorum" demiş

Gülistan'ın kaybolmadan önceki son görüntüleri ortaya çıkmıştı. Görüntüler, Gülistan'ın kaybolduğu gün olan 5 Ocak tarihine ait. MOBESE kameralarına yansıyan görüntülerde Gülistan Valilik yakınlarında bulunan bir kafenin önünde görülüyor. Genç kadın, kafede çalışan Rus uyruklu erkek arkadaşı arkadaşı Z.A ile ayaküstü konuştuktan sonra yolun karşısına geçip şehir içi minibüse biniyor.  Ayrıca Gülistan ile aynı yurtta kalan ve polise ifade veren arkadaşı Dilek M. şunları söyledi:

'Gülistan yaklaşık bir ay önce erkek arkadaşı Z.A’dan ayrıldı. Kaybolmadan birkaç gün önce de Z.A’nın Instagram hesabında başka bir kızın resmini gördü. O andan itibaren de Gülistan’ın hareketlerinde değişme oldu. Kaybolmadan bir gün önce akşam saatlerinde yurttaki odama geldi. 'Beni yalnız bırakmayın. İyi değilim. Kendimi Munzur’a atmaya gidiyorum' dedi. Sonra odasına gitti. Bir gün sonra da kendisine ulaşamadım. Telefonlarını aradım kapalıydı.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
215
45
16
9
8
5
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Mei Ayanami

bazı insanlar psikolojik açıdan güçsüz oluyor. sıradan kişiler için basit gibi görünen problemler, bir başkası için yaşam enerjisini yok edecek düzey de olab... Devamını Gör

travelwooding

Beni yalnız bırakmayın intihar edeceğim diyen birisini neden tek başına bırakırsın. Yardım istemiş belki konuşsanız bu şekilde olmayacaktı. :(

Glcn

"Beni yalnız bırakmayın intihar edeceğim" dediği kişilere yazıklar olsun.