Görüş Bildir
Haberler
Ankara-İstanbul YHT Hattı 25 Temmuz'da Açılacak

Ankara-İstanbul YHT Hattı 25 Temmuz'da Açılacak

Batuhan
08.07.2014 - 12:50

Ankara-İstanbul YHT Hattı 25 Temmuz'da Açılacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattının açılışının 25 Temmuz'da yapılacağını açıkladı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AA muhabirinin, 'Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattının ne zaman açılacağı' ile ilgili soru üzerine, '25 Temmuz'da açılacak ve erteleme de sözkonusu olmayacak ' dedi. Elvan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın programına uygun olarak 25 Temmuz tarihine karar verdiklerini belirtti.

'Açılışın ertelenmesinin nedeninin' sorulması üzerine Elvan, 'Öyle

bizim resmi bir açıklamamız olmadı. Öyle bir beklenti vardı. Sonra ben,

11 Temmuz'da açabileceğimizi ifade ettim. Çünkü, hazır testlerimizi

bitirdik. O zaman, '11 Temmuz'da açmayı planlıyoruz ancak Başbakanımızın programı uygun olunca' demiştim. Şimdi Başbakanımızın illere yönelik programları var. 11 Temmuz'da strateji belgesi açıklanacak. Dolayısıyla Temmuz'un  25'inde açacağız. Eskişehir'de bir organizasyonumuz olacak. Oradan Bilecik ve Pendik'e kadar gideceğiz' diye konuştu.

Bakan Elvan, 'yüksek hızlı trenin test sürüşü sırasındaki kazasının' sorulması üzerine ise 'Önemli bir kaza değil. O kaza ile ilgili de soruşturma başlattım. İhmal varsa, onla ilgili gereğinin yapılması konusunda bir denetim başlattım. Ama o, bizim açılışımızı engelleyecek bir husus değil' dedi.

'Sabotaj şüphesi nedeniyle mi soruşturma başlattınız?' sorusuna da 'Olmaması gereken bir hata idi. O yüzden açtırdım soruşturmayı' karşılığını verdi.

AA

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/u/355622--ank...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam